Земельні відносини

З якого моменту набуває чинності договір оренди земельної ділянки укладений до 01.01.2013 року?

В цій статті розглянемо питання стосовно того, чи мав власник земельної ділянки за наявності підписаного договору до 01.01.2013 року з одним орендарем, навіть за умов якщо право оренди ще не виникло (не зареєстровано), право укладати договір оренди щодо цієї земельної ділянки з іншим орендарем?

09:42:37 22.05.2023

РОЗШИРЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ОРГАНІВ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИ РОЗРАХУНОК РОЗМІРУ ШКОДИ ЗА НЕПРАВОМІРНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЛІ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року № 1436 «Про внесення змін до пункту 7 Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання», передбачено право виконавчих органів сільських, селищних, міських рад визначати розмір шкоди, заподіяної внаслідок відповідних правопорушень у сфері використання та охорони земель у межах, повноважень, визначених законом.

18:06:47 08.05.2023

Сьогодні річ піде  про меліоративні мережі. Згідно законодавства право власності на них  необхідно реєструвати в ДРРП

17.02.2022 року прийнято Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (далі – новий Закон про меліорацію). Він і вводить державну реєстрацію речових прав на меліоративні мережі.

17:06:57 08.05.2023

Як громадянам провести звірку щодо плати за землю?

Земельний податок - обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів відповідно до п.п. 14.1.72 ст. 14 Податкового кодексу України.

12:30:10 02.05.2023

Як  приватизувати земельну ділянку під житловим будинком : покроковий алгоритм

Приватизація земельних ділянок регулюється Земельним кодексом України, Законами України «Про державний земельний кадастр», «Про землеустрій», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами та підзаконними нормативними актами.

10:16:14 02.05.2023

Сьогодні працівники відділу земельних ресурсів, аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації взяли участь у Галузевому форумі «Екотрансформація надрокористування – 2023: законодавство, рішення, кращі практики».

18:05:59 27.04.2023