У рамках Програми медичних гарантій кожен українець та українка мають змогу потрапити до лікаря й отримати послуги та ліки за програмою “Доступні ліки”, незалежно від місця перебування та наявності декларації. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, вам не потрібно переукладати декларацію, достатньо звернутися по допомогу напряму в найближчий медичний заклад.
Якщо ви шукаєте найближчий медичний заклад:
-онлайн-карта медичних установ від МОЗ: https://moz.gov.ua/karta-medzakladiv;
-гаряча лінія Національної служби здоров’я України (НСЗУ) 16-77, працює у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у п’ятницю).
Аби не стояти в черзі, запишіться на прийом до лікаря на конкретну дату та час через реєстратуру, зателефонувавши за номером, що є на сайті медичного закладу;
Якщо вам потрібна онлайн-консультація лікаря:
-медичний чат-бот «Турбота»: https://t.me/Doc2rbot
-медичний чат-бот «ПОШУК ЛІКАРЯ»: https://t.me/MedicalForUA_bot
Про те, які питання можна вирішити за допомогою контакт-центру 16-77, читайте тут: https://cutt.ly/iN9jdMp.
Шановні мешканці Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області!
Ви можете звертатися за вирішенням важливих питань з отримання медичних послуг до лікарів загальної практики КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Попаснянської міської ради, які працюють дистанційно за номерами телефонів:
м. Гірське:
лікар-педіатр – Старих Лариса Михайлівна, +380502777922;
смт Тошківка:
лікар загальної практики-сімейний лікар – Карпенко Олена Сергіївна, +380985038521;
лікар-терапевт – Кузнецов Олександр Леонідович, +380660668578, +380996463306
смт Новотошківка:
лікар-терапевт – Янчевська Ольга Семенівна, +380661803874.
Жінок медиків та фармацевтів стурбували заяви, що з 1 жовтня вони обов'язково мають стати на військовий облік та будуть обмежені у виїзді за кордон. МОЗ відповідає на головні питання.
Хвороба Альцгеймера – це набутий розлад інтелекту. Хвороба супроводжується поступовим та стійким зниженням інтелектуальної мозкової діяльності. Людина втрачає раніше засвоєні навички та знання і не в змозі засвоювати нові. Хворі не можуть вести повноцінний спосіб життя і виконувати навіть елементарні побутові завдання.
Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України. На території нашої країни росте майже 2000видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними. Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.
Державний контроль якості вже пройшла одна з вакцин проти грипу. Це чотиривалентна інактивована вакцина корейського виробництва. 114 600 доз вакцини (серія Q60223033) отримали позитивний висновок про відповідність вимогам державних і міжнародних стандартів та надходять у продаж до аптек.
29 вересня відзначається Всесвітній день серця. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.
Що зробити пацієнту з встановленим облікованим станом «Паліативна допомога»:
пацієнтам, у яких біль обумовлений захворюваннями, що спричинені розладами психіки та поведінки-звернутись до лікаря-психіатра;
усім іншим пацієнтам з болем - звернутися до лікаря ПМД.
Що зробити лікарю ПМД, якщо до нього звернувся пацієнт із встановленим облікованим станом «Паліативна допомога» та встановленим діагнозом «Постійний біль» і знеболювальна терапія опіоїдами не призначалась раніше:
пацієнтів, у яких біль обумовлений захворюваннями, що спричинені розладами психіки та поведінки - скерувати до лікаря-психіатра;
Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запускають всеукраїнське опитування пацієнтів, щоби дізнатися, що для вас найважливіше в електронних сервісах в охороні здоров‘я та зрозуміти ваші очікування.
Антидепресанти – це загальна назва для кількох груп препаратів, які призначають передусім у разі депресивного розладу та його різновидів (як-от передменструальне дисфоричне порушення). Втім, не всі психічні розлади потребують вжитку антидепресантів, і не лише депресію можна ними лікувати.
Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це незаразні хвороби, виникнення яких не пов’язано з інфекційним агентом. Найчастіше схильність до них закладена в генах, або вони виникають під впливом екологічних шкідливих речовин або у слідстві нездорового способу життя.