Екологія

Фото без описуНачальник відділу житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунального майна, благоустрою та екології - Савинська Ірина Борисівна

Головний спеціаліст - Ширінов Євген Едуардович

Провідний спеціаліст - Іванцова Вікторія Євгеніївна

Провідний спеціаліст - Русінова Людмила Євгеніївна

Спеціаліст І категорії - Тютюннікова Катерина Володимирівна

Контактний номер телефону: +38 067 864 4750

Електронна пошта: zhkg_girske@girska-gromada.gov.ua

Україна майбутнього неможлива без реформованої, відновленої та розвиненої мережі природоохоронних територій

Міністр Руслан Стрілець відкрив науково-практичну конференцію «Функціонування об’єктів природно-заповідного фонду України в умовах воєнного стану: шляхи відновлення та розвитку» з нагоди 15 річниці Дня працівника природно-заповідної справи. Під час якої поспілкувався з керівниками національних парків та заповідників про вплив російської збройної агресії на заповідний фонд України та шляхи його відновлення. Захід зібрав представників природоохоронних установ з усієї України.

11:23:02 06.07.2024

Асамблея вкладників Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля виділить кошти на відновлення Зони відчуження

2 липня відбулося засідання Асамблеї вкладників за участю української делегації у складі першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олега Бондаренка, представників МЗС, Держатомрегулювання, Мінфіну, ДАЗВ, Чорнобильської АЕС. Загалом, участь у заході взяли 25 країн та організацій.

10:21:06 04.07.2024

Представники бізнесу обговорили практичні аспекти оцінки впливу на довкілля на зустрічі з Міндовкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України провело зустріч для представників бізнесу, присвячену обговоренню роботи нового Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля (ОВД) та підготовки звітів з ОВД. Понад 100 учасників долучились до  заходу, який мав на меті пояснити найбільш поширені питання, що виникають при здійсненні процедури ОВД.

14:56:02 18.06.2024

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Цього дня, 30 років тому в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО), до якої Україна приєдналася у 2002 році. Це одна з трьох глобальних угод, відомих як Конвенції Ріо, поряд із кліматом і біорізноманіттям.

10:42:06 17.06.2024

Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на ДОТ

Нещодавно Уряд ухвалив рішення, яким передбачаються компенсації для фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року. А також – для фермерів, які лише планують розпочати розмінування власних сільськогосподарських ділянок або на яких працюють як орендарі. Про це повідомляє Урядовий портал.

11:23:02 23.05.2024

Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза

ЕкоЗагроза – це офіційний вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля, завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря. «Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазам або підрив цистерн з хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни, ми розуміємо, що українцям важливо мати у СМАРТФОНІ єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурсі мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

10:53:47 20.05.2024

Міндовкілля спільно з партнерами напрацьовує механізм наповнення державного кадастру ПЗФ

За участі першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександра Краснолуцького та міжнародних партнерів відбулася робоча нарада щодо наповнення та доопрацювання технічного функціоналу кадастру ПЗФ.

10:51:30 20.05.2024

Постанова Кабінету Міністрів України від 7 травня 2024 року №513

Постанова Кабінету Міністрів України від 7 травня 2024 року №513 вносить зміни до попередніх постанов, зокрема до постанови від 14 серпня 2019 року №827 і від 25 червня 2020 року №614. Основні зміни стосуються оновлення термінології та вимог до моніторингу якості атмосферного повітря. Зокрема, вводяться нові визначення для певних забруднюючих речовин та встановлюються нові цілі для зменшення їх впливу на населення.

10:25:04 10.05.2024

Як підвищення навіть на долю градуса наближає нас до кліматичної кризи?

Ми багато говоримо про зміну клімату і недопущення підвищення температури на 1,5 градуса. Здавалося б, хіба це так багато, скажете ви. Але навіть невеликі зміни в середній температурі можуть відбитися в масштабах світової кліматичної кризи та перетворитися на великі катастрофи.

08:20:39 11.04.2024