У межах реалізації пілотного проекту Держгеокадастром забезпечено створення геоінформаційної системи масової оцінки земель у складі Державного земельного кадастру, яка на сьогодні функціонує в режимі дослідної експлуатації.
Депутати протягом 2024 року прийняли ряд важливих аграрних законів та підготували цікаві для АПК законопроекти. ТОП-10 законодавчих ініціатив та законів читайте у матеріалові на AgroPolit.com.
Одним з головних здобутків 2024 року для аграріїв експерти називають вирішення частини земельних проблем і запуск «Земельного банку». Про це повідомляє УНІАН.
Зважаючи, на принцип свободи договору, визначений Цивільним кодексом України, сторони не обмежені встановленням виключно мінімального рівня орендної плати у договорі та шляхом переговорів можуть дійти згоди про встановлення будь-якого розміру орендної плати, однак не нижчого ніж мінімальний розмір орендної плати, визначений Указом Президента від 02 лютого 2002 року № 92 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян-власників земельних ділянок і земельних часток (паїв)" - не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).
Сільськогосподарський кооператив — це об’єднання фермерів, агровиробників чи господарств, створене з метою спільного ведення діяльності, зниження витрат, підвищення ефективності виробництва та розширення ринків збуту. Наприклад, комунальні об’єднання забезпечують фермерів електроенергією, а фінансові — кредитами. Завдяки цьому агровиробники можуть збільшити врожайність та рентабельність свого виробництва. Основою кооперативу є принципи співпраці та рівності всіх учасників, які об’єднують свої ресурси, але зберігають незалежність своїх господарств.
До 1 січня 2019 року районні державні адміністрації мали повноваження передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї. Пізніше, були прийняті відповідні зміни в законодавстві і таке право стало тільки виключно сільські, селищні, міські ради (ст.13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних ділянок (паїв)»: «Передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля»).
Аудит — комплексна перевірка ділянки на предмет відповідності даних про неї в реєстрах. По суті, під час аудиту відбувається збір всієї наявної інформації про ділянку, перевірка прав власності продавця та, за потреби, виокремлення відсутніх в реєстрах даних.
Сьогодні спеціалісти відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації долучилися до вебінару «Аналітичні інструменти та методики, що використовуються в дослідженнях щодо просторового розвитку громад»
Про підтримку проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо продовження термінів дії документів з планування територій» №12283 звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Асоціація міст України.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності