A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Історична довідка

Гірська громада була утворена 25 жовтня 2020 року. зважаючи на те, що вибори до органів місцевого самоврядування на території громади не проводилися, для виконання повноважень виконавчих органів сільських, селищних та міських рад 19 лютого 2021 року Указом Президента України «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» було створено Гірську міську військово-цивільну адміністрацію.

Центр Гірської громади у місті Гірське Луганської області Сєвєродонецького району. Під її юрисдикцією знаходяться 11 населених пунктів: місто Гірське, місто Золоте, смт Тошківка, смт Нижнє, смт Новотошківське, село Оріхове, cело Катеринівка, село Кримське, село Причепилівка, село Сокільники, село Жолобок. Загальна кількість населення складає  32842 людей. Площа територіальної громади: 167,7 км 2.

У XVIII столітті на місці теперішнього селища Нижнє, в урочищі Нижнє на Сіверському Донці існував зимівник Кальміуської паланки Війська Запорозького Низового. З 1754 року на місці цього зимівника було розташоване військове поселення Сьома рота. Територія заселялася сербськими і хорватськими офіцерами та селянами з Правобережної України та центральних губерній Росії. Згідно «Історії міст і сіл УРСР» роком заснування міста Гірське вважається 1898 рік, коли підприємці Панкєєв і Каганський заклали на пагорбах між селами Іванівкою та Черванівкою дві шахти – «Григорій» і «Марія». Згодом тут виникли Гірсько-Іванівський рудник і селище при ньому.

Проте наявні дані, що Свято-Успенський храм, який є історико-архітектурною пам’яткою, було засновано набагато раніше – ще у 1797 році. В результаті дослідження Феодосієм Макаревським розкрито пояснення такого факту. Близько 1779 року земля місцевості «Боброва» дістались поручику Івану Вергельову, який заснував тут слободу Іванівку. Він же і побудував власним коштом церкву, відому зараз як Свято-Успенський храм. На «Експлікації Бахмутської провінції» 1784 року ця місцевість позначена як село Горка. На Військово-топографічній карті 1863 року населений пункт має подвійну назву «Горская (Перовка)». Тож історія цієї місцевості насправді глибша, ніж наведена у «Історії міст і сіл УРСР».

Однією з цікавинок місцевості є Марфина могила – геологічна пам'ятка природи місцевого значення, яка потребує додаткового догляду. Знаходиться вона на поблизу Новотошківки. За легендою тут загинули учасники Булавінського повстання Марфа та її коханий, які натрапили на пост військових. Також за деякими легендами саме з території Новотошківки люди почали освоювати кам’яне вугілля та з кургану, на якому знаходиться Марфина могила – починався Донбас.

Ще один природоохоронний пам’ятник місцевості – Іванівська криниця, яка знаходиться на виїзді з міста Гірське. Вважається, що її вода має цілющі якості. Відпочити ж можна поблизу селища Нижнє, де є досить сприятливі умови: Сіверський Донець із пологими берегами створює тут плеяду озер, а затишна атмосфера спонукає до спокійного дозвілля. Також корисно провести дозвілля можна у «Дубовому гаю», що знаходиться поблизу міста Золоте. Це – ботанічна пам’ятка природи, залишок байрачного лісу.

Основні надра цієї місцевості – кам’яне вугілля із вкрапленнями покладів піску і крейди. Саме тому, після отримання селищем Гірським у 1938 році статусу міста, тут було створено всі умови для функціонування шахт з видобутку вугілля.

На цей час на території працюють 4 шахти: «Гірська», «Золоте», «Карбоніт» і «Тошківська», що належать до Державного підприємства «Первомайськвугілля».

Малий та середній бізнес представлений в основному сферою обслуговування та роздрібною торгівлею.

Головне свято місцевих мешканців – День шахтаря, адже майже в кожній родині є той, хто працює на місцевих шахтах.

Місцеві дітлахи проводять дозвілля у Дитячій школі мистецтв, спортивній залі ВП «Шахта «Гірська» та займаються у арт-студіях у Гірській дитячій бібліотеці. Для дорослих проводяться курси комп’ютерної грамотності, тренування у фітнес-клубах та у тренажерній залі.

В Опорному навчальному закладі «Гірська багатопрофільна гімназія» на цей час створюють різноманітні клуби для учнів: медіаклуб, спідкубинг клуб, інформ-центр, англійський хаб тощо.

За активної громадянської позиції місцевих активістів та плідної їх співпраці із владою і бізнесом задля покращення комфортності громади тут впроваджуються проєкти різноманітного спрямування. Деякі з реалізованих проєктів було реалізовано різними стейкхолдерами (адміністрація, ГО, бізнес):

  • будівництво майданчику для міні-футболу з штучним покриттям;
  • реконструкція спортивної зали;
  • мурал на стіні цієї ж зали;
  • пішохідні алеї;
  • висадження саджанців сакури;
  • відновлення «Алеї троянд»;
  • розробка стратегії розвитку громади;
  • створення скверу та пам’ятного знаку «Творцям української держави» в Гірському;
  • облаштування Гірської дитячої бібліотеки;
  • навчання учнів 5-11 класів ОНЗ «Гірська багатопрофільна гімназія» створенню проєктів (реалізовано вже 6 таких проєктів);
  • створення зони wi-fi;
  • відкриття нових зон відпочинку, публічних просторів тощо.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь