Порядок доступу до публічної інформації
Право на доступ до публічної інформації напряму пов’язане з участю суспільства у процесі прийняття рішень в державі, сприяє прозорості органів державного управління, боротьбі з корупцією, є важливим компонентом належного врядування та показником демократичності та плюралізму у суспільстві.
На виконання закону України «Про доступ до публічної інформації», керівником Гірської міської військово-цивільної адміністрації видане розпорядження від 02 серпня 2021 р. № 298 «Про організаційні заходи щодо забезпечення реалізації норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В Гірській міській військово-цивільній адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області структурним підрозділом, відповідальним за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запитів на інформацію, що надходять до Гірської міської військово-цивільної адміністрації, а також за оприлюднення інформації, передбаченої ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», визначений Відділ правового забезпечення та кадрової роботи Гірської міської військово-цивільної адміністрації.
Надання публічної інформації Гірською міською військово-цивільною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Отже, як бачимо, до публічної належить інформація, яка вже існує і яка відображена чи задокументована на будь-яких носіях. Розпорядник не повинен спеціально створювати чи збирати ті чи інші відомості у відповідь на запит. Це необхідно враховувати під час підготування зазначеного документа. Відповідно рекомендуємо в резолютивній частині запиту просити про надання лише тієї інформації, яка перебуває у володінні розпорядника або повинна у нього бути відповідно до його компетенції.
Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, яка перебуває у його володінні. Він може подаватись у будь-якій формі, яку обирає сам запитувач, а саме: в усній, письмовій та іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою). Запит може бути індивідуальним чи колективним.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» встановлює мінімальні вимоги до змісту запиту. Частина п’ята статті 19 цього закону передбачає, що він повинен містити такі відомості:
- ім’я (найменування) запитувача, його поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
- підпис і дату.
Інших відомостей Закон не вимагає.
Запити на отримання публічної інформації у письмовій формі можна направляти за адресою: 29018, Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 122, каб. 3, або електронною поштою: info@girska-gromada.gov.ua
Нормативно-правові акти, якими врегульовано відносини у сфері доступу до публічної інформації:
НПА України:
- Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI;
- Закон України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657-XII;
Міжнародні НПА, ратифіковані Україною
Також існує чимало спеціальних нормативно-правових актів, які тією чи іншою мірою врегульовують певні питання доступу до публічної інформації, а також тих, які регулюють суміжні сфери інформаційних відносин.
Форми запиту на отримання публічної інформації:
- Примірна форма письмового запиту на отримання публічної інформації (зразок);
- Форма для електронного запиту на отримання публічної інформації;