Земельні відносини

Фото без описуНачальник відділу начальник відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій - Кравцова Марина Іванівна

Головний спеціаліст - Веліконда Віталій Олександрович

Головний спеціаліст - Панкова Людмила Дмитрівна

Головний спеціаліст-землевпорядник - Ребрун Тетяна Іванівна

Електронна пошта: zemresyrs_girske@girska-gromada.gov.ua

Законопроєкт щодо повноважень місцевих органів влади на передачу землі в оренду внесли до Ради

Законопроєкт №11430, який уточнює повноваження органів місцевого самоврядування щодо передачі землі в оренду або користування внесли до Верховної Ради. Про це повідомляє AgroPolit.com.

08:47:24 26.07.2024

Як дізнатися НГО землі?

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості Державного земельного кадастру є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених цим Законом, та надаються у формі:

13:14:51 24.07.2024

Як оформити у спадщину земельний пай?

Одним із видів спадкування нерухомості є земельний пай, порядок оформлення спадкових прав на який заслуговує особливої уваги. Особливість цього спадку у тому, що паї роздавали понад 25 років тому, і таке право на користування землею часто не підкріплено документами. А, як ви можете здогадатися, відсутність документів на землю неабияк ускладнює саму процедуру спадкування. Спочатку давайте розберемося що ж таке земельний пай?

13:09:01 24.07.2024

Сьогодні спеціалісти відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації взяли участь у вебінарі «Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок збройної агресії російської федерації проти України».

13:08:05 23.07.2024

Як орендарю реалізувати своє переважне право на купівлю землі?

Орендар має переважне право на купівлю земельної ділянки сільськогосподарського призначення у другу чергу після особи, яка має спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

09:36:43 19.07.2024

Чи можна продати орендовану земельну ділянку?

На сьогоднішній день, земельну ділянку сільськогосподарського призначення можна продати, навіть якщо вона перебуває в довгостроковій оренді у фермерів або агрохолдингів, тому наявність оренди жодним чином не забороняє власнику продавати свою землю. Земля все одно належить власнику і він може розпоряджатися нею, як захоче. Але оренда передбачає наявність переважного права орендаря на купівлю землі, тому зобов’язує власника вчиняти певні юридичні дії, які мають дуже важливе значення, щоб потім орендар не звертався до суду про порушення свого переважного права.

09:35:57 19.07.2024

Оренда земель державної та комунальної власності без проведення земельних торгів

Орендні відносини в галузі земельного права займають без перебільшення особливе місце. Ми досить часто говоримо у своїх публікаціях про оренду земель в приватному секторі, але в країні, яка має потужний аграрний потенціал, а також безмежні перспективи економічного та промислового розвитку, оренді земель державної та комунальної власності варто приділити окрему увагу.

12:09:06 16.07.2024

Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Як і навіщо це робити?

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється з метою визначення в натурі (на місцевості) метричних даних земельної ділянки, у тому числі місцезнаходження поворотних точок меж земельної ділянки та їх закріплення межовими знаками за допомогою геодезичних пристроїв.

12:02:52 16.07.2024