Повідом про корупцію
Повідомлення про корупцію
Куди поскаржитись на корупцію?
З метою належної організації роботи з повідомленнями про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) кожна особа має право повідомити про факти корупції в Гірській міській військовій адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Гірська міська військова адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області (далі – Гірська міська ВА) забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог Закону, внесеними викривачами, відповідно до розпорядження керівника Гірської міської військово-цивільної адміністрації від 26.05.2021 № 88 «Про затвердження Положення про порядок прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», а також проведення перевірки та належного реагування на такі повідомлення в Гірській міській військовій адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області».
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону може бути як письмовим, так і усним. Письмове повідомлення може надійти:
- поштою, на адресу Гірської міської ВА: 29018, Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 122, каб. 3. У разі направлення повідомлення поштою у ньому слід робити позначку такого змісту: «Про корупцію»;
- під час особистого прийому керівництвом Гірської міської ВА відповідно до визначеного графіку прийому;
- під час особистого прийому уповноваженою особою в робочі дні та робочі години Гірської міської ВА;
- засобами електронного зв’язку на електронну пошту уповноваженої особи з адресою: law_kadru_girske@girska-gromada.gov.ua
Усне повідомлення може надійти через спеціальну телефонну лінію Гірської міської ВА за абонентським номером: +380999528691 в робочі дні та робочі години Гірської міської ВА.
Спеціальна телефонна лінія Гірської міської ВА працює по буднях у робочі години: з понеділка по п’ятницю – з 07.30 до 16.00.
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно). Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону підлягають попередній перевірці у строк не більше десяти робочих днів.
Виключення складають повідомлення, що стосуються дій або бездіяльності керівника Гірської міської ВА, які без проведення попередньої перевірки у триденний строк надсилаються до Національного агентства з питань запобігання корупції, що визначає порядок подальшого розгляду такої інформації.
Анонімне повідомлення підлягає попередній перевірці, якщо наведена в ньому інформація:
стосується конкретної особи;
містить фактичні дані, які можуть бути перевірені у порядку та строки, передбачені Законом.
Перевірка анонімного повідомлення проводиться у строк не більше 15 днів від дня його отримання. Якщо у вказаний строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні неможливо, керівник Гірської міської ВА продовжує строк розгляду повідомлення до 30 днів від дня його отримання.
Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, міський голова або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.
У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону керівник Гірської міської ВА вживає заходів щодо:
припинення виявленого порушення Закону;
у разі відсутності ознак адміністративного або кримінального правопорушення – притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності;
у випадках виявлення ознак адміністративного або кримінального правопорушення – негайно, протягом 24 годин письмового інформування спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції;
усунення причин та умов вчинення порушень Закону;
здійснення заходів щодо відновлення прав і законних інтересів осіб та відшкодування збитків, шкоди, завданої фізичним та юридичним особам внаслідок допущених порушень Закону.