Земельні відносини

«Прояви корупції в агросекторі у 2023 році»

05 вересня 2023 року працівники відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації взяли участь у онлайн-презентації результатів Всеукраїнського дослідження «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році».

16:16:15 05.09.2023

На який строк може бути укладений договір оренди землі?

Однією з істотних умов договору оренди землі є строк його дії. Строк договору оренди між приватними особами узгоджується сторонами в самому договорі, проте необхідно враховувати особливості, передбачені чинним законодавством, оскільки дуже часто сторони вважають, що мінімальний термін строку дії договору встановлений для всіх видів земель.

16:34:52 04.09.2023

Як оформити право власності на пай власникам сертифікатів?

До 1 січня 2025 року власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) або його спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку, оскільки після 1 січня 2025 року невитребувані ділянки будуть визнані безхазяйними та передані у комунальну власність територіальної громади.

16:31:24 04.09.2023

Як достроково розірвати договір оренди землі

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Частиною 3 статті 31 ЗУ “Про оренду землі” визначено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін.

15:28:30 30.08.2023

Чи може нерухомість надаватися в оренду безоплатно?

Чи може нерухоме майно (будівлі, земельні ділянки) надаватись в оренду безоплатно? Причини таких правочинів можуть бути дуже різні, а необхідність користування чужим нерухомим майном без сплати оренди виникає за найрізноманітніших обставин. Тож давайте розбиратись послідовно.

14:13:58 28.08.2023

Розширено перелік об’єктів, які можна будувати в прибережній захисній смузі (ПЗС)

11 серпня 2023 на підпис президенту передано прийнятий  ВРУ проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб'єктами державного сектору економіки (реєстраційний №7588).

14:07:03 28.08.2023

Права та обов’язки орендодавця та орендаря земельної ділянки

Суперечки щодо порушення прав або невиконання обов’язків по договору оренди землі займають великий масив судової практики, тому кожному орендодавцю та орендарю варто бути обізнаними про свої права й обов’язки.

14:39:54 21.08.2023

У Міндовкіллі обговорили питання розвитку ПЗФ та повоєнного відновлення

Розвиток природно-заповідного фонду та повоєнне відновлення обговорили під час зустрічі Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо.

16:19:52 17.08.2023