Земельні відносини

«Стратегічні рішення зі сталого розвитку громади»

Вчора у секції «Економічний розвиток, стратегії та інвестиції» супермаркету рішень Асоціації малих міст України відбувся захід «Стратегічні рішення зі сталого розвитку громади». До участі у ньому долучилися спеціалісти відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації.

15:17:25 09.05.2024

Як оформити спадщину на земельну ділянку без кадастрового номера?

Однією з підстав набуття права власності на земельну ділянку є її успадкування. Відповідно до ч.9 ст.79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

12:45:00 06.05.2024

Добровільна відмова від права власності або права користування земельною ділянкою

Як власники, так і користувачі земельних ділянок не можуть бути позбавлені права власності чи користування без законних на це підстав, тому главою 22 Земельного кодексу України визначаються підстави та порядок припинення прав на землю як для юридичних осіб, так і для громадян. Однією з підстав припинення права власності або права постійного користування на земельну ділянку є добровільна відмова власника від прав на земельну ділянку. Порядок такої добровільної відмови визначає стаття 142 Земельного кодексу України.

10:04:28 03.05.2024

В Україні змінили правила перевезення пасік

Кабмін змінив Порядок видачі ветеринарних документів, що зокрема передбачає нові правила кочівлі пасік. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

10:00:01 03.05.2024

Що ж робити, коли договір оренди закінчився, а спадкоємців ще немає або вони не оформляють спадщину?

На цей випадок Законом України №1533-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли» від 20 вересня 2016 року, передбачений такий механізм як – автоматична пролонгація договору оренди.

15:11:31 29.04.2024

Сьогодні спеціалісти відділу земельних ресурсів, розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Гірської міської військової адміністрації взяли участь у вебінарі «Контроль за природоохоронним законодавством. Повноваження ОМС та організація процесу. Огляд судової практики».

16:49:53 26.04.2024

Особливості сімейного фермерського господарства

Статтею 1 Закону України «Про Фермерське господарство», передбачено, що: «фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону».

14:25:22 26.04.2024

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону про захист інтересів власників паїв

У Верховній Раді прийняли за основу проєкт закону №11150 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин». Про це повідомив народний депутат України Олександр Гайду.

14:23:52 26.04.2024