Земельні відносини

Оренда земельної ділянки, що належить іноземцю

Згідно з пп. 170.1.3 Податкового кодексу нерухомість, що належить фізособі-нерезиденту, надається в оренду виключно через фізособу-підприємця або юрособу-резидента (уповноважених осіб).

17:15:01 24.06.2024

Поділ земельної ділянки

Земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

10:59:04 21.06.2024

Хто має право посвідчувати заповіт?

Законодавством України передбачено, що заповіт має бути посвідчений нотаріусом. Але правом здійснювати такі нотаріальні дії законодавець наділив у певних випадках й інших посадових, службових осіб.

10:56:12 21.06.2024

Навіщо потрібна перевірка земельної ділянки перед купівлею?

Перевірка земельної ділянки перед купівлею є надзвичайно важливим кроком для будь-якого потенційного покупця, оскільки продавець в першу чергу хоче отримати кошти від продажу землі та не врахує ризики, які можуть виникнути в покупця в майбутньому.

10:54:18 21.06.2024

З якої дати сплачується орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності?

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

10:50:02 21.06.2024

Сторони НЕ можуть визначати дату початку перебігу строку дії договору оренди землі: нова судова практика

У постанові  від 06 березня 2024 року у справі №902/1207/22 Велика Палата Верховного Суду зробила висновок щодо тлумачення умов договору оренди землі в частині моменту набрання чинності таким договором.

11:36:40 14.06.2024

Що потрібно для спадкування земельної ділянки?

Спадкування земельної ділянки здійснюється за законом або за заповітом. Спадкоємцем за заповітом є особа, визначена у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини, здійснюється спадкування за законом.

11:34:15 14.06.2024

В Україні запустять реєстр замінованих земель

В Україні буде створено державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів, повідомляє Мінекономіки.

11:32:08 14.06.2024