Освіта

Наказом Міністерства освіти і науки від 14.07.2023 № 853 «Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад у 2023/2024 навчальному році» визначено заклади освіти, на базі яких відбудуться змагання, утворені відповідні оргкомітети та журі. Інтернет-олімпіади проходитимуть з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні.

10:50:18 25.08.2023

Як правильно облаштувати робоче місце школяра?

Наближається початок нового навчального року, тож батькам, як і учням, треба знову готуватися до шкільної науки. Проте йдеться не лише про нову форму, рюкзак і зошити – доведеться подбати й про організацію робочого місця. На що варто зважати, щоби сидіння за підручником чи ноутбуком не завадило здоров’ю?

10:44:13 25.08.2023

Лист ІМЗО від 01.08.2023 № 1242 “Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році”

10:41:22 25.08.2023

Цифровізація і дебюрократизація освіти триває!

Освітня інформаційна система Єдина Школа приєдналася до автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ)! Підписання договору відбулося у межах ініціативи МОН «Школо, ми разом!» — дебюрократизація освіти один із пріоритетних напрямів ініціативи.«Єдина школа» — це освітня інформаційна система, яка повністю замінює паперові шкільні журнали та має функцію цифрового щоденника. Перед приєднанням до АІКОМ освітня система здійснила всі етапи тестування та підтвердила відповідність технічним, функціональним і безпековим вимогам.

11:54:46 19.08.2023

Перелік рекомендованої МОН начальної літератури на 2023/2024 навчальний рік

Лист Міністерства освіти і науки України від 14 серпня 2023 р. № 1/12038-23 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році»

22:58:54 14.08.2023

Портфоліо вчителя: чому це важливо?

Одним із результатів реалізації набутого досвіду педагогічними працівниками є створені ними освітні ресурси. Основні види освітніх ресурсів, які можуть створюватись педагогічними працівниками:

22:49:33 14.08.2023

Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу «Здоров’я, безпека та добробут»

Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року. З огляду на це Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України розробляють практикум з мінної безпеки, аби кожен школяр знав правила, які зберігають життя та здоров’я. Окрім того, вчителям буде доступний онлайн-курс з викладання мінної безпеки для дітей різних вікових груп.

22:46:11 14.08.2023

Новий навчальний рік: виклики, плани, рішення

Навчальний рік розпочнеться уже 1 вересня 2023 року. Цьогоріч освітній процес буде організований у трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. До початку навчання всі ОВА мають визначити придатні форми навчання для своєї області, враховуючи безпекові обставини. З командою ми працюємо над тим, щоб якомога більше дітей змогли фізично повернутися у безпечні школи.

22:43:25 14.08.2023