Земельні відносини

Строк на подання заяви про прийняття спадщини пропущено: що робити?

У разі смерті особи коло його спадкоємців набувають прав та обов’язків. Так відповідно до положень Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦК України). Спадкування можливе за законом і за заповітом(спадкодавець сам розпорядився із своїм майном).

14:33:37 10.10.2023

Врегулювання правонаступництва на землю: законопроєкт №10051

15 вересня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10051 «Про внесення змін до статті 104 Цивільного кодексу України щодо правонаступництва на земельні ділянки в процесі припинення юридичної особи».

12:26:50 03.10.2023

Звільнення від сплати земельного податку

06 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050).

14:45:34 27.09.2023

Державні акти власності на землю старого зразка

Сьогодні для підтвердження права володіння на земельну ділянку  достатньо виписки з Держреєстру прав, адже  державний акт на право власності на земельну ділянку не видається з 2013 року. Втім, починаючи з 2016 року, в Україні були змінені правила реєстрації права власності на землю.

11:47:41 26.09.2023

Орендар не використовує земельну ділянку: чи можна розірвати договір оренди?

На практиці трапляються випадки, коли орендодавець та орендар уклали договір оренди землі, але орендар не обробляє землю з різних причин. У зв'язку з таким "простоєм" земельної ділянки  орендодавець хочу повернути земельну ділянку та достроково розірвати договір, тому виникає закономірне питання: чи є невикористання землі підставою для розірвання договору?

13:40:40 22.09.2023