Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Служба у справах дітей

ВІДСОТКИ ЗА ДИТЯЧЕ ОЧІКУВАННЯ: ЯК ШТРАФУЮТЬ НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Потреби воєнного часу не змістили акценти – сплата аліментів й зараз перебуває на особливому контролі та забезпечується роботою державної виконавчої служби. Для виконання кожного судового рішення громадяни мають розумні строки, дотримуючись яких, можна не хвилюватися за правові санкції. Порушення ж часових рамок загрожує обмеженнями, котрі завдадуть незручностей у повсякденному житті та зрештою змусять вчинити відповідні дії. Варто пам’ятати – при заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 3 місяці, державний виконавець розпочинає застосовувати до боржника примусові заходи впливу (накладає арешт на майно, банківські рахунки тощо). А у випадку, коли така заборгованість перевищує обсяг платежів за 4 місяці, до громадянина застосовуються вже тимчасові обмеження у праві: •​виїзду за межі України; •​керування транспортними засобами; •​користування зброєю; •​полювання. Крім цього, законодавством передбачена й сплата штрафу, у разі прострочення платником аліментів щомісячних перерахувань, котрі не скасовуються навіть у воєнний час. Відтак: ✓ за 1 рік несплати аліментів додатково стягується 20% від загальної суми боргу; ✓ за 2 роки – 30%; ✓ за 3 роки – 50%.

10:57:00 13.08.2024

Хто може допомогти дитині у кризовій ситуації? Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя. Хлопчик чи дівчинка перебуває там доти, доки його/її біологічні батьки долають складні життєві обставини, або на час пошуку нової родини.

11:00:45 12.08.2024

Безпека дітей в інтернеті: поради кіберполіції

Комп’ютерні віруси та онлайн-шахраї — не єдина небезпека, що чекає на підлітків в інтернеті. Також діти можуть натрапити в мережі на так звані челенджі, які спонукають до агресивної поведінки у відношенні оточуючих, а також групи суїцидальної направленості.

10:20:11 06.08.2024

Усиновлення – можливість надати дитині любов, сім'ю та стабільність, які є важливими для її гармонійного розвитку.  Цей важливий і відповідальний крок змінює життя не лише самої дитини, але й майбутніх батьків.  

Тому часто можуть виникати страхи та сумніви на цьому шляху. Однак, знання і підтримка допомогають подолати ці виклики. Тож, рекомендуємо ознайомитися з кількома корисними порадами, які сприятимуть у прийнятті рішення про усиновлення.    Кожна дитина має право зростати у родинному середовищі, особливо в умовах збройного конфлікту, коли вони стають найбільш вразливими та потребують відчуття безпеки і захисту.     

12:05:33 22.07.2024

Держава гарантує підтримку сімей у важкі часи, зокрема де особливої уваги потребують родини переселенців та батьків, які виховують дітей з інвалідністю чи важкими захворюваннями.

Відтак, Уряд розширив категорії осіб, на яких поширюватиметься послуга «муніципальна няня», що допоможе батькам продовжувати працювати, а дітям – отримувати належний догляд та розвиток.

12:01:18 22.07.2024

Війна забирає у дітей та батьків найдорожче – їхніх рідних. Втрата може по-різному впливати на дітей: від проявів пригніченого стану і відстороненості до агресії та імпульсивності.

У таких ситуаціях важливо не знецінювати почуття дитини словами «не плач, головне ти живий/-а», адже горювання - це індивідуальний процес, і ми маємо дозволити психіці дитині його пройти, а не пригнічувати.

11:58:25 22.07.2024

Право дитини на сім’ю: як забезпечити зростання дитини в родинному оточенні? 

Усі діти мають право на щасливу та стабільну сім’ю, де вони можуть розвиватися та почувати себе люблячими. Однак реальність не завжди така. В Україні 64 550 дітей потребують уваги, як діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

11:53:32 22.07.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь