30 січня спеціалісти служби у справах дітей Гірської міської військової адміністрації взяли участь у онлайн-тренінгу «Ефективна комунікація з отримувачами соціальних послуг».
Спілкування без гендерних стереотипів сприяє формуванню впевненості в собі, здатності до самовираження та поваги до інших, що є основою здорових міжособистісних стосунків.
Вчора спеціалісти служби у справах дітей Гірської міської військової адміністрації взяли участь у Міжнародній міжпрофесійній конференції «Врегулювання сімейних спорів та голос дитини: національний та міжнародний досвід суддів, медіаторів та суміжних експертів»
Однією з форм такого цькування є флеймінг, який може проявлятися у використанні принизливої мови і грубих нападів щодо окремих осіб або груп. Мета – провокування гострих емоційних реакцій та створення ворожого онлайн-середовища.
Сьогодні служба у справах дітей Гірської міської військової адміністрації спільно з відділом ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Луганській області провели інформаційно-просвітницький захід для учнів 5-8 класів навчальних закладів громади.
Згідно з частиною другою статті 30 Закону України „Про охорону дитинства“ держава вживає всіх можливих заходів для запобігання вербуванню та використанню дітей у воєнних діях і збройних конфліктах», —
Служба безпеки України та Національна поліція викрили нову технологію російських спецслужб, яка полягає у втягненні неповнолітніх українців у злочинну діяльність під виглядом «квест-ігор». Багатоетапну спецоперацію у Харкові провели правоохоронці і в результаті затримали дві агентурні групи фсб. Вони складалися винятково із дітей віком 15 і 16 років.
Просимо батьків бути уважнішими до своїх дітей, їх кола інтересів та спілкування, будувати довірливі стосунки. У комендантську годину діти мають бути вдома. Якщо у дитини з’явилися фінансові активи, яких раніше не було, зверніть на це увагу.
Зважаючи на цю ситуацію в закладі заплановано посилити інформаційно- просвітницьку роботу серед дітей та підлітків, спрямовану на посилення утвердження української національної та громадянської ідентичності, популяризацію рівня правової культури молоді.
Поради для батьків:
- інформуйте дітей про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
- слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
- контролюйте дотримання комендантської години;
- при отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua
Поради для підлітків:
- будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
- розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
- уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- при отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Коли ми говоримо про інституційний (інтернатний) догляд, часто ми уявляємо місце, де діти забезпечені основними потребами – їжею, дахом над головою, медичною допомогою.
З метою запобігання участі неповнолітніх у воєнних діях і збройних конфліктах, до яких залучають спецслужби росії, прохання наголосити дітям про небезпеку та методи вербування українських дітей.
Увага!!! Ознайомтесь з алгоритмом дій щодо запобігання вербуванню.
У своїх бесідах потрібно окреслити ризики та наслідки втягування у небезпечні ситуації.
Нагадуємо про юридичну відповідальність батьків, яка наступає за вчинення протиправних дій дітей.
Тому добре завжди мати інструмент для перевірки стану. Такий, що дуже простий у використанні, не займає багато місця і дає відповіді на питання: ти як?
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності