Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Служба у справах дітей

БЕЗБАР’ЄРНИЙ СЛОВНИК: ДИТИНА-СИРОТА

 «Дитина-сирота», а не «дітдомовець», як часто ще можна почути щодо дітей, які виростають у дитячих будинках. Туди ж – «сирітка». Хтось можливо вбачатиме в цьому слові співчуття, проте воно несе в собі зневажливе та зверхнє ставлення до дитини, чиї батьки померли або загинули. Крім того, інколи воно використовується для позначення соціального сирітства, коли батьки живі, але відмовилися від дитини. Але для цього є коректний термін «дитина, позбавлена батьківського піклування». Скоріше за все, переважна більшість суспільства розуміє, що обидва визначення – нав’язане тавро, яке жодним чином не визначає подальше життя людини. Та разом з тим, закликаємо бути уважними і толерантними з Довідником безбар’єрності – ініціативою Першої леді: https://bf.in.ua/

10:20:07 25.12.2024

Як українцям створити прийомну сім'ю

Українці можуть взяти на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава надає підтримку на всіх етапах створення прийомної сім’ї. Що для цього необхідно – дивіться в інфографіці від Кабінет Міністрів України 

10:10:28 24.12.2024

Центр захисту прав дитини працює над підтримкою та захистом прав українських дітей, зокрема тих, які постраждали від наслідків війни, депортації та насильницького переміщення. 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповідає, що Центр надає допомогу у реінтеграції дітей, відновленні порушених прав та забезпеченні комплексної підтримки. 

10:05:02 23.12.2024

Мінсоцполітики продовжує підтримувати найбільш вразливі категорії українців. 

 У межах програми «Зимова підтримка», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, на виплату “Тепла зима” вже спрямовано 3,8 мільярдів гривень для понад 590 тисяч українських дітей. 

10:01:02 19.12.2024

Допомога тим, хто найбільше потребує: 1000 гривень від держави надійде на кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів або піклувальників. 

Одноразова виплата буде нарахована опікунам/піклувальникам, які у листопаді – грудні 2024 року були одержувачами допомоги на дітей. Ця сума не буде врахована при нарахуванні субсидій. Про комплексний пакет «Зимової підтримки» за посиланням: http://e.surl.li/pyrspo     

14:26:01 18.12.2024

Діти окремих категорій отримають 6500 гривень від держави. Виплата є одноразовою грошовою підтримкою для проходження зими 2024/2025.      

Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1341-2024-%D0%BF#Text     Отримати виплату можуть діти із малозабезпечених сімей, а також діти та особи з інвалідністю І групи з числа внутрішньо переміщених осіб.       Виплата одноразової грошової допомоги проводитиметься структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

14:23:42 17.12.2024

Піклуватись про дітей можуть не лише батьки та окремі люди чи спеціалізовані організації, а й компанії. 

Діти, які підростають зараз, дивляться на нас — і ми стаємо прикладом для них. Діти живуть з нами в одній країні — і наші цінності стають їхніми орієнтирами. І коли ми допомагаємо їм зростати, розвиватися, реалізовувати свій потенціал, — вони стають сміливими відповідальними дорослими, які змінюють світ. Відповідальний український бізнес впливає на суспільство і вже сьогодні формує наше майбутнє і країну, де зростають діти.  Ось кілька способів, як ваш бізнес може підтримати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:      Включіть підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до програм корпоративної соціальної відповідальності.      Співпрацюйте з організаціями, які допомагають дітям та родинам. Наприклад, з благодійними фондами та громадськими організаціями. Це дозволить забезпечити постійну підтримку, а не обмежуватися акціями на свята.      Організуйте корпоративні зустрічі з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Співробітники можуть розповісти дітям про різні професії та напрями роботи компанії, щоб вони могли побачити можливості для майбутньої кар'єри.      Підтримуйте родини, які прийняли до себе дітей. Допомагайте з репетиторами, навчальними матеріалами, оплатою медичного страхування та гуртків.     Якщо ви бажаєте стати підтримкою для дітей, напишіть нам, у соцмережах або на business@childcare.org.ua.      Давайте разом творити Україну для кожної дитини!     

14:15:26 16.12.2024

Як підготуватися до прийняття дитини у сім`ю? Як говорити з дитиною про її появу у родині?

Відповіді на ці та інші важливі питання ви знайдете в онлайн-курсі “Родина для дитини: виховання дітей, які залишилися без турботи батьків”. Це навчання для тих, хто хоче прийняти дитину у свою родину та стати турботливими дорослими для дітей, які живуть без турботи батьків. Матеріали курсу можна проходити блоками, обравши теми, які актуальні для вас саме зараз.    Щоб і майбутнім батькам чи опікунам, і дітям було комфортно взаємодіяти, у курсі розкрито базові теми:   Як підготувати дім до прийняття дитини. Як реагувати на різні прояви поведінки дитини.  Про адаптацію дитини у сімʼї, садку, школі тощо.  Чому очікування не завжди відповідають реальності в процесі пошуку дитини.  Що треба знати про медичні діагнози дітей та інвалідність.    Рішення прийняти дитину – великий та дуже відповідальний крок. Адже у вас в сім’ї з’являється ще одна окрема особистість. Щоби допомогти вам підготуватися до цієї події,  ми раді поділитися з вами цим корисним ресурсом. Посилання на курс: http://surl.li/gwdtft      Курс розроблено Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей спільно з Центр гідності дитини УКУ, Partnership for Every Child / Кожній дитині та студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна служба України, European Union in Ukraine та UNICEF Ukraine.

14:02:22 13.12.2024

Патронат - турбота, яка змінює життя

Іноді родини потрапляють у складні ситуації: батьки не можуть піклуватися про своїх дітей через скруту чи стан здоровʼя. Саме тоді на допомогу родинам приходять патронатні вихователі, які дбають про дітей, поки їхні рідні долають труднощі.

07:42:09 13.12.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь