Сімейний патронат – це форма тимчасового догляду за дитиною, яка опинилася у складних життєвих обставинах, поки її батьки чи законні представники долають труднощі. Вона допомагає уникнути потрапляння дитини до інституційних закладів та забезпечує створення умов, наближених до сімейних.
2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кожна сота дитина в світі народжується з аутизмом.
01 квітня 2025 року соціальні працівники комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Гірської міської територіальної громади долучились до Всеукраїнського вебінару «Сучасні тренди соціальної роботи» на тему: «Волонтерство у контексті розвитку соціальної активності молоді».
Трапляються ситуації, коли дитині потрібна тимчасова родина — наприклад, на час, коли її сім’я долає складні життєві обставини і не може дати їй необхідну турботу.
Мінсоцполітики активно втілює ініціативи в межах Національної стратегії безбар’єрності — розповідаємо про ключові в сфері підтримки людей з інвалідністю!
Українці, які потребують слухового апарату, можуть отримати його безоплатно. Для цього необхідно звернутися до педіатра, сімейного лікаря або терапевта за подальшим направленням до лікаря-сурдолога для проведення перевірки слуху.
В умовах війни стрес став невід’ємною частиною життя українців, однак його наслідки можуть бути вкрай небезпечними для організму, особливо для людей старшого віку. Постійне відчуття тривоги негативно впливає на нервову систему, послаблює імунітет і може спровокувати розвиток серйозних хронічних захворювань.
Кіберзагрози залишаються актуальною проблемою сьогодення. З метою підвищення рівня безпеки дітей у цифровому середовищі розроблено онлайн-платформу «Центру безпечного Інтернету» https://saferinternetcentre.org.ua
Соціальна адаптація ветеранів, ветеранок війни та членів їхніх сімей – це унікальна можливість родині захисника та захисниці повернутися до сімейного життя, разом пропрацювати травмуючий досвід війни та нагадати одне одному, що попри розлуку покращити стосунки можна, головне – це робити разом.
Держава гарантує виплату допомоги при усиновленні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна сума становить 41 280 грн на одну дитину: 10 320 грн виплачується одноразово, а решта коштів – рівними частинами упродовж 36 місяців.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності