Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Центр надання адміністративних послуг

Чи діє прострочений паспорт під час воєнного стану?

В умовах дії воєнного стану мешканці прифронтових регіонів часто стикаються з ситуаціями, через які неможливо вчасно вжити всіх заходів для того, щоб вклеїти фотокартку до паспорта чи обміняти документ, строк дії якого закінчився. Роз’яснюємо, чи вважаються ці документи дійсними у цей період. За постановою Уряду документи посвідчують особу та вважаються такими, що підтверджують громадянство України, упродовж всього терміну дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування:  паспорти громадян України у формі ID-картки (строк дії яких закінчився після 24.01.2022 року та в період дії воєнного стану);  паспорти громадян України у формі книжечки, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25-річного або 45-річного віку (строк вклеювання до яких настав після 24.01.2022 та в період воєнного стану). Ці документи підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

09:47:55 03.02.2025

Родини полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП, що дозволяє оформити відповідні пільги

Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть одержати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ). Отримавши витяг, вони зможуть користуватися належними пільгами до моменту звільнення ветерана/ветеранки з полону або визнання його/її в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.

07:42:27 16.01.2025

Чи можна для виїзду за кордон використовувати паспорт у вигляді ID-картки замість закордонного паспорта громадянина України?

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Таким чином, для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. По паспорту громадянина України у формі ID-картки виїзд за кордон можливий лише у разі укладення відповідних міждержавних угод. Наразі такі угоди укладено з Турецькою Республікою та Грузією. Нас запитують – ми роз’яснюємо. Чи можна для виїзду за кордон використовувати паспорт у вигляді ID-картки замість закордонного паспорта громадянина України? Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Таким чином, для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. По паспорту громадянина України у формі ID-картки виїзд за кордон можливий лише у разі укладення відповідних міждержавних угод. Наразі такі угоди укладено з Турецькою Республікою та Грузією. 

14:53:22 02.01.2025

Зміна вартості оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні

З 1 січня 2025 року ДП Поліграфічний комбінат "Україна" змінив вартість бланків окремих біометричних документів. У зв’язку з цим зростала і загальна вартість оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також посвідок на тимчасове та постійне проживання в Україні. На зараз ціни за оформлення документів такі: Паспорт громадянина України (ID-картка) вперше - безкоштовно; Паспорт громадянина України (ID-картка) до 20 робочих днів - 558 грн. Паспорт громадянина України (ID-картка) до 10 робочих днів - 928 грн. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон до 20 робочих днів - 1042 грн. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон до 7 робочих днів - 1682 грн. Посвідка на постійне проживання в Україні - 1175 грн. Посвідка на тимчасове проживання в Україні - 1080 грн. Звертаємо увагу, що громадяни України, які оплатили адміністративні послуги та подали заяви для оформлення документів до 31.12.2024, отримають документи за старою ціною. Ті ж особи, які оплатили адмінпослуги до 31.12.2024, але заяву для оформлення документів ще не подавали, зможуть здійснити доплату за тарифами, що діятимуть на момент подачі відповідних заяв.

08:51:41 30.12.2024

Довідник Центрів надання адміністративних послуг Луганської області – оновлено

Актуальну інформацію з оновленими контактними даними та переліком послуг по діючим та обслуговуючим громадян з Луганщини Центрам надання адміністративних послуг, можна переглянути, пройшовши за посиланням.

15:37:58 27.12.2024

На яких підставах громадянину України можуть відмовити в оформленні закордонного паспорта?

Територіальний підрозділ ДМС або закордонна дипломатична установа має право відмовити заявнику в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, якщо: •особа не є громадянином України; • стосовно видачі паспорта для виїзду за кордон звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники чи уповноважена особа, які не мають документального підтвердження повноважень на отримання паспорта для виїзду за кордон; • особа вже отримала два паспорти для виїзду за кордон, які є дійсними на день звернення. • заявник подав не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта для виїзду за кордон; • дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують інформацію, надану заявником. У рішенні про відмову в оформленні або видачі паспорта для виїзду за кордон, яке доводиться до відома заявника в порядку і строки, встановлені законодавством, зазначаються підстави відмови. У разі подання заяви-анкети через уповноваженого суб’єкта, територіальний орган чи підрозділ ДМС надсилає письмове повідомлення про прийняте рішення до уповноваженого суб’єкта для подальшого вручення заявнику. Заявник має право повторно звернутися до територіального органу чи підрозділу ДМС або закордонної дипломатичної установи чи уповноваженого суб’єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв’язку з якими йому було відмовлено. 

11:46:17 26.12.2024

Які встановлені терміни у випадках оформлення та обміну посвідки на тимчасове проживання іноземців в Україні?

Документи для оформлення посвідки подаються до Міграційної служби не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні. У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими посвідка підлягає обміну (крім закінчення строку її дії), документи для її обміну подаються протягом одного місяця з дати виникнення таких обставин (подій). У разі коли у зв’язку із зміною прізвища та (або) власного імені чи по батькові, встановленням розбіжностей у записах необхідно обміняти паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, документи для обміну посвідки подаються не пізніше ніж через місяць після отримання нового паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства. У разі закінчення строку дії посвідки, документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж протягом останнього дня строку її дії. Якщо до закінчення строку дії посвідки лишилося менш як 15 робочих днів, подання документів для її обміну здійснюється лише до територіального органу/територіального підрозділу ДМС. При цьому територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС здійснюється в установленому законодавством порядку продовження строку тимчасового проживання іноземця або особи без громадянства на період, необхідний для розгляду такої заяви. У такому випадку посвідка, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нової посвідки. Звертаємо увагу, що у період дії воєнного стану визначення строків для звернення щодо обміну посвідки здійснюється з урахуванням вимог ПКМУ 322 від 25.04.2018, ПКМУ 1232 від 01.11.2022 та ПКМУ 1202 від 21.10.2022. 

15:10:46 26.11.2024

Скільки часу вже виготовлені ID-картка чи закордонний паспорт можуть зберігатися у підрозділах Міграційної служби?

В мирний час вже виготовлені ID-картка чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон зберігаються у підрозділах Міграційної служби протягом двох років. Якщо немає можливості забрати документ, можна написати заяву і продовжити термін зберігання паспорту до 3-х років. Термін зберігання документів у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у центрах "Паспортний сервіс" Державного підприємства «Документ» такі: паспорт громадянина України для виїзду за кордон — 1 місяць; ID-картка — 3 місяці. Після закінчення цих термінів, оформлені документи передають до територіальних підрозділів та відділень Міграційної служби для подальшого зберігання. Це важливо! До закінчення дії воєнного стану оформлені документи зберігатимуться у підрозділах Державної міграційної служби України необмежений термін.

14:16:14 01.11.2024

На яких підставах Міграційна служба може відмовити у продовженні строку перебування в Україні?

У продовженні строку перебування в Україні відмовляється в разі: відсутності достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони; коли є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства мають інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету перебування в Україні;  коли іноземець або особа без громадянства не подали відповідного підтвердження підстав для подальшого перебування на території України;  коли дані, отримані з відповідних автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів державних органів, не підтверджують подану іноземцем або особою без громадянства інформацію;  в разі подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів;  коли виявлено факти невиконання іноземцем або особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою (включаючи витрати, пов’язані з видворенням або реадмісією), фізичними або юридичними особами, або щодо них діє невиконане рішення уповноваженого державного органу про примусове повернення, примусове видворення або заборону в’їзду в Україну;  в разі необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;  у випадку необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні. 

09:38:48 29.10.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь