Як підвищення навіть на долю градуса наближає нас до кліматичної кризи?

Дата: 11.04.2024 08:20

Ми багато говоримо про зміну клімату і недопущення підвищення температури на 1,5 градуса. Здавалося б, хіба це так багато, скажете ви. Але навіть невеликі зміни в середній температурі можуть відбитися в масштабах світової кліматичної кризи та перетворитися на великі катастрофи.

Минулий рік та минула зима, за даними кліматологів, стали найтеплішими за всю історію спостережень. Вчені вважають, що у 2023 році Земля вже нагрілася на 1,5°C, а межа у 2°C буде перетнута в другій половині 2030-х років.

Щоб досягти позначки обмеження в 1,5°C, країнам необхідно скоротити викиди парникових газів приблизно на 45% протягом наступних 10 років та досягти «чистого нуля» до 2050 року. За прогнозами міжнародних експертів, таке скорочення викидів обійдеться в трильйони доларів. Але це буде дешевше, ніж та ціна, яку доведеться людству заплатити пізніше.

Детальніше про те, чому важливо запобігти кліматичній катастрофі на планеті у інфографіці