«Ментальне здоров'я: інструменти психоемоційної рівноваги»
Сьогодні соціальні працівники комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Гірської міської територіальної громади долучилися до Всеукраїнського вебінару «Сучасні тренди соціальної роботи» на тему: «Ментальне здоров'я: інструменти психоемоційної рівноваги».
Ментальне здоров’я – це непомітний, головний двигун людини, що дозволяє повноцінно жити і ефективно функціонувати у суспільстві. Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником, є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Стан ментального здоров’я залежить від соціальних, екологічних та навіть економічних чинників.
Спікерка заходу Лілія Черновська - доктор психологічних наук, завідувачка кафедри психології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» - ознайомила присутніх з поняттям «ментальне здоров’я», засобами відновлення психічного здоров»я, базовими навичками турботи про себе та інших, практичними вправами відновлення фізичного та психічного здоров»я людини сучасності, техніками з допомоги іншим і собі насамперед, адже за будь-яких обставин «кисневу маску спершу надягаємо на себе».
Регулярне піклування про власний стан дозволяє наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я це нерозривне ціле.
Учасникам заходу було запропоновано вправи планування добрих справ турботи на неділю, практику вдячності собі, ефективну практику дихання при панічній атаці та стані гострого стресу і т.п. Під час зустрічі присутні отримали безліч цікавої інформації щодо дбайливого ставлення людини до свого психологічного здоров’я.
Захід було організовано кафедрою соціальної педагогіки ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».