«Про проблемні питання організації освітнього процесу в окупованих, деокупованих та прифронтових територіях»
Сьогодні начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Гірської міської військової адміністрації Віталій Коваленко взяв участь у онлайн-зустрічі з питань надання освітніх послуг «Про проблемні питання організації освітнього процесу в окупованих, деокупованих та прифронтових територіях».
Міністерством освіти і науки України у 2024 році прийняті накази від 07.08.2024 р. № 1112«Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» та від 09.09.2024 р. №1276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України».
У зв’язку із цим та для лобіювання інтересів здобувачів освіти на окупованих, деокупованих та прифронтових територіях, за ініціативою Запорізького регіонального відділення ВАОТГ у партнерстві з шведсько-українською Програмою «ПОЛАРІС» ініційовано проведення низки заходів з питання забезпечення освітніх послуг для учнів з тимчасово окупованих територій, на лінії розмежування та за кордоном.
Було проведено опитування серед батьків, учнів, педагогів та здійснено аналіз отриманих анкет, результат яких було презентовано під час онлайн-зустрічі. Так, за його результатами на питання «Якщо навчання в онлайн-режимі у теперішньому форматі припиниться, я:…» 73% опитаних респондентів з Луганської області (здобувачі та здобувачки освіти) надали відповідь: «Втрачу можливість отримувати освіту за українськими стандартами».
Тож, для недопущення припинення надання освітніх послуг в онлайн-форматі з 01 вересня 2025 року, представники сфери освіти, органів управління освіти дев’яти областей України та експерти здійснюють напрацювання пропозицій для МОН. Це проводиться для збереження доступу до освітніх послуг для дітей з окупованих, деокупованих та прифронтових територій, кадрового педагогічного потенціалу громад.
Пропозиції відділу освіти, культури, молоді та спорту Гірської міської військової адміністрації також підготовлені. Вони будуть спрямовані до МОН та Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування для їх лобіювання.
У подальшому, у грудні 2024 року, планується засідання у м. Київ експертів, делегацій областей, представників МОН, профільного комітету, на якому відбудеться обговорення та затвердження спільних рішень щодо ситуації з надання освітніх послуг учням з ТОТ та громад, що розташовані на лінії розмежування та наближені до зони військових дій, а також дітей, які здобувають українську освіту за кордоном.