Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Як допомогти при панічних атаках близькій людині?

Дата: 31.10.2024 09:26
Кількість переглядів: 26

Що робити, якщо вона — далеко? Які техніки застосувати, аби стало краще? Як вберегтися від тривожних станів?

Напад тривоги і страху, що супроводжується фізіологічними проявами, може трапитися будь з ким. Панічна атака — це не хвороба і не розлад. Це тривожна реакція психіки людини на тригер, що нагадує про пережитий і “не перетравлений” стрес. Панічна атака продовжується обмежений відрізок часу і саме це відрізняє її від серцевого нападу, який не закінчиться сам по собі без надання допомоги так швидко. Зазвичай атака триває 5-20 хвилин.

Допомогти близькій людині в панічній атаці можна навіть своєю присутністю — стати опорою: тим, хто впевнений, що все минеться і людина впорається. Бути готовим до максимальної турботи і підтримки.

Під час панічної атаки активується симпатична нервова система, тобто емоції перемагають по силі тілесні відчуття і здатність раціонально мислити. Це стан дисбалансу. Тож для повернення в рівновагу підійде все, що увімкне тілесні відчуття (фізична активність, розтирання, масаж, душ) і раціональне мислення (рахувати, згадувати вірші, складати плани).

Те саме можна робити й у розмові телефоном, якщо це сталося під час розмови. Треба допомогти людині не зосереджуватися на атаці: пропонувати роздивлятися світ навколо, дихати заспокійливо чи навпаки порухатися, якусь невелику розумову діяльність. І постійно говорити, що ви тут, і людина не сам на сам з тривогою, нагадувати близькій людині, що цей стан не є загрозою для життя, це тимчасовий збій.

Важливо пам’ятати про те, що тривожні стани підсилюються при неуважності до режиму сну, їжі, вживання води, вживання кофеїну, алкоголю, а також паління. Факторами, що стишують тривожність, є фізична активність, позитивні враження і переживання, турбота про здорове харчування, створення комфортних умов побуту, планування життя, наявність достатнього кола спілкування і підтримки.

Вивчайте себе і свої реакцій на події, шукайте способи, які допоможуть вам відслідковувати ваші емоції й ставитися до них з повагою.

За матеріалами ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України»

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь