Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Компенсація постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Дата: 30.07.2024 14:27
Кількість переглядів: 111

Відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», постраждалі особи мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення.

З цією метою Кабінету Міністрів України 29 вересня 2021 року затвердив постанову№ 1020, котра у свою чергу ввела у дію Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів та Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Відповідно до цих Порядків компенсація та допомога на оздоровлення призначається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад на підставі звернення, як постраждалої особи, так і її законного представника, за зареєстрованим, або фактичним місцем проживання.

Окрім заяви на отримання компенсації та допомоги на оздоровлення додаються наступні документи:

- копію паспорта громадянина України, копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне, або тимчасове проживання, посвідчення біженця,а також за наявності інформації про місце проживання;

- для дітей віком до 14 років подається копія свідоцтва про народження;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків. Для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку,потрібно подати серію та номер паспорта громадянина України;

- для повнолітніх осіб необхідно подати копію довідки медико-соціальної експертної комісії в якій зазначено групу та причину інвалідності, а для дітей до 18 років копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії ,,дитина з інвалідністю".

Вартим уваги є те, що обов’язковою умовою призначення компенсація є те, що звернення надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями спричиненими вибухонебезпечними предметами, а допомога на оздоровлення,у зв’язку із такою інвалідністю– за умови щорічного подання звернення до 15 жовтня.

Порядками визначені і розміри компенсації та допомоги особам, які постраждали від вибухонебезпечних предметів на території України.

Так, розмір компенсації залежить від встановленого на 1 січня поточного року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і виплачується у:

- п’ятикратному розмірі – для особи з інвалідністю І групи та дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років;

- чотирикратному розмірі – для особи з інвалідністю ІІ групи та дитини з інвалідністю до 18 років;

- трикратному розмірі – для особи з інвалідністю ІІІ групи.

Нараховування допомоги на оздоровлення, для постраждалої особи теж обчислюється із встановленого на 1 січня поточного року прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а виплата нараховується у таких розмірах:

- 40 % - для дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю I або II групи;

- 35 % - особам з інвалідністю III групи.

Важливим є те, що допомога на оздоровлення буде виплачуватися постраждалій особі, якщо вона протягом року не отримувала безоплатної санаторно-курортної путівки, або путівку на оздоровлення. Якщо така особа отримала грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, або самостійне санаторно-курортне лікування, а також отримала щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного чи місцевого бюджетів, така допомога не нараховується.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь