Експерти розповіли, як не натрапити на шахраїв при продажі землі
Власник земельної ділянки завжди може продати її, навіть якщо вона перебуває в оренді. Утім, варто пам'ятати про деякі правила, що убезпечать від шахраїв. Про це повідомляє 24 канал.
Наявний договір оренди може накладати певні обов'язки на власника, тому далі необхідно перевірити умови чинного договору оренди, особливо його термін дії та умови припинення. Після інформування орендаря, який має переважне право на придбання ділянки, той матиме два місяці для ухвалення рішення. Якщо орендар не погодиться купити ділянку, то власник зможе продати її іншій особі.
Необхідно обов'язково перевіряти репутацію покупця та переконуватись, що всі умови договору купівлі-продажу зрозумілі та прийнятні. Краще отримати консультацію від кваліфікованого юриста, який допоможе підготувати та перевірити документи та убезпечити вас від можливих ризиків, наприклад, включення в договір умов, які є несприятливими для власника або мають приховані пастки, чи зміну умов договору без відома або згоди власника.
Для вчинення нотаріальних дій слід обрати надійного нотаріуса, який зробить посвідчення договору купівлі-продажу. Нотаріус має перевірити правомочність сторін, дійсність документів та відсутність обтяжень.
Треба переконатися, що особа, яка представляється покупцем, дійсно є тою, за кого себе видає, – для цього перевірте паспорт та ідентифікаційний код. Якщо покупець є юридичною особою, необхідно перевірити установчі документи, повноваження представника (довіреність) та витяг з ЄДРПОУ.
Після цього варто братися за перевірку прав власності та обтяжень. Отримайте витяг з Державного земельного кадастру для перевірки прав власності та меж ділянки, крім того, упевніться, що на земельну ділянку не накладено арештів, заборон чи інших обтяжень, які можуть ускладнити продаж.