Громадська організація «Зелена альтернатива України» розробила дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройної агресії

Дата: 16.07.2024 09:39

Постанова Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 р. №664 Деякі питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування

Передбачає відшкодування вартості муніципальної няні родинам.

Послуга доступна громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, на законних підставах проживають на території України та доглядають за:

- дитиною з інвалідністю до шести років;

- дитиною до шести років, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи;

- дитиною до шести років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II

групи.

Для родин з числа ВПО, за умови, якщо в родині є дитина до трьох років; або ж віком до шести років, яка разом із батьками проживає на території де неможливо відвідувати заклад дошкільної освіти та:

- батьки працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;

- батьки забезпечують себе роботою самостійно (як фізична особа — підприємець);

- батьки здійснюють перепідготовку або підвищення кваліфікації;

- батьки перебувають на обліку як безробітні не більш як шість місяців;

- батьки беруть участь у громадських роботах;

- батьки беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України.

Заявник втрачає можливість компенсації муніципальної няні, якщо один з батьків бере відпустку по догляду за дитиною, стоїть на обліку як безробітний понад шість місяців або втрачає зайнятість.

Для отримання компенсації, ВПО має подати заяву та надати копії документів передбачених цією постановою до органів соціального захисту.

Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення.

Таким чином постанова сприяє зайнятості як осіб з числа ВПО, так і осіб, які надають послуги Муніципальної няні.