Відключення світла можуть стати менш тривалими наприкінці липня - радник Шмигаля

Дата: 03.07.2024 16:21

У кінці липня очікується вихід з ремонтів генеруючого обладнання, що покращить ситуацію в енергосистемі.

Про це в ефірі "Суспільного" розповів радник Прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.

"Ми очікуємо у кінці липня покращення ситуації, бо є низка очікувань щодо виходу з ремонтів обладнання, що виробляє електроенергію. Крім того, традиційно для нашого кліматичного регіону очікується зниження температури", - сказав Бойко.

При цьому дефіцит в енергосистемі хоч і залишиться, однак буде суттєво меншим порівняно із поточною ситуацією.

Експерт зауважив, що висока температура повітря призвела до більшого навантаження в системі, а відповідно – до значних обсягів обмежень.

"Не кожен день ми максимальний обсяг електроенергії імпортуємо. В останні дні цей обсяг знизився. Але НЕК «Укренерго», добирає до цього максимального рівня шляхом залучення аварійної допомоги від наших сусідів, активуючи відповідні запити", - пояснив Бойко.

За його словами, у сусідніх країнах також спостерігається спекотна погода та збільшення навантаження на енергосистему. Це впливає на їхню здатність надати аварійну допомогу Україні.

Як повідомлялося, у середу, 3 липня, обмеження електропостачання застосовуватимуться до трьох черг у графіках, окрім 8-13 годин - тоді вимикатимуть дві черги.