Заходи профілактики отруєння бджіл
Для функціонування галузі бджільництва та створення сприятливих умов для розвитку галузі, на початку сезону сільськогосподарських робіт громадами традиційно проводяться наради, інформаційні кампанії за участі агровиробників, пасічників, громадських організацій галузі бджільництва, фахівців Держпродспоживслужби для обговорення алгоритму попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.
На сьогодні є актуальним питання дотримання вимог наказу Мінекономіки від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», що буде сприяти упередженню фактів отруєння бджіл внаслідок використання з боку аграріїв пестицидів та агрохімікатів.
Для проведення своєчасного обстеження пасік і фіксації випадків отруєння бджіл наказом передбачено щороку до 01 березня оновлювати склад постійно діючої Комісії із встановлення факту отруєння бджіл, який затверджується рішенням органу місцевого самоврядування.
Під час проведення нарад інформаційних кампаній органам місцевого самоврядування необхідно визначити проблемні питання та пошук шляхів їх вирішення, налагодити роботу на взаємовигідних підходах кооперації пасічників та аграріїв по запиленню сільськогосподарських культур медоносними бджолами, що дасть можливості збільшити обсяги продукції.
З Наказом можна ознайомитися за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text
Із презентаційними матеріалами «Заходи профілактики отруєння бджіл» можна ознайомитися за посиланням.