Новий Порядок ведення державного лісового кадастру та обліку лісів
Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України розроблено нову редакцію Порядку ведення державного лісового кадастру та обліку лісів.
Проектом акта пропонується привести у відповідність до Лісового кодексу України процедуру та вимоги щодо ведення обліку лісів, а також встановити систему ведення державного лісового кадастру – визначити умови і механізм ведення державного лісового кадастру та організації взаємовідносин з учасниками процесу його ведення згідно з вимогами Лісового кодексу України.
Проект акта передбачає, що державний лісовий кадастр включає геопросторові дані, метадані та сервіси, оприлюднення, діяльність з якими та доступ до яких здійснюються у мережі Інтернет згідно із Законом України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».
Враховуючи, що проект акта передбачає наявність у державному лісовому кадастрі геопросторових даних, то у цьому кадастрі з’явиться картографічна складова, яка надасть можливість взаємодіяти з іншими інформаційними системами та кадастрами.
На сьогодні державний лісовий кадастр існує лише у вигляді документації державного лісового кадастру, яка містить зведені дані, і не передбачає наявності в ньому картографічної складової.
Чинною редакцією Порядку передбачено поновлення документації кадастру один раз на п’ять років за результатами чергового державного обліку лісів. Втім, останній черговий державний облік лісів і відповідно поновлення документації кадастру було проведено станом на 01 січня 2011 року.
Нова роедакція передбачає, що ведення державного лісового кадастру забезпечується Держлісагентством, яке є його держателем, а використання відомостей державного лісового кадастру здійснюється шляхом надання доступу до відомостей державного лісового кадастру за
допомогою програмних засобів державного лісового кадастру, у тому числі через Публічну кадастрову карту лісів з використанням каналів електронних комунікацій.
Відповідно до положень Постанови КМУ №835 від 21.10.2015 року відомості Державного лісового кадастру віднесено до вікритих даних, отже доступ до оновленого лісового кадастру буде вільним та безкоштовним.
Обговорити вказаний проект можна в групі Містобудування в Україні.