Хто з власників котлів для опалення має сплачувати екоподаток
При спалюванні 10 тонн вугілля розмір екоподатку сягне 1 475,37 грн
Підприємці, які використовують газові, твердопаливні та рідкопаливні котли для обігріву виробничих та офісних приміщень мають сплачувати екологічний податок.
Також вони мають зареєструвати котли як стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та користуватися ними лише після отримання дозволу.
Зазначається, що людям, які використовують котли для опалення будинків чи квартир, не потрібно отримувати дозвіл та сплачувати екоподаток.
Розмір екоподатку за викиди у повітря від котлів, при використанні 10 тонн палива:
- вугілля – 1475,37 грн (валовий викид забруднюючих речовин на 10 тонн палива 1,51 тонни);
- мазут – 592,22 грн (0,51 тонни);
- дрова – 99,12 грн (0,26 тонни);
- природний газ – 86,97 грн, де 10 тонн – 13831,26 м3 газу (0,26 тонни).
“Важливим фактором при експлуатації твердопаливних та рідкопаливних котлів є використання сертифікованого палива (дрова, пелети, брекети, вугілля, рідке паливо), що сприятиме зменшенню забруднення атмосферного повітря та забезпечить оптимальні умови життєдіяльності мешканців міста”.
Зазначається, що Постанова Кабінету міністрів від 18.03.2022 №314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" передбачає отримання дозволу на викиди за декларативним принципом. Тобто подання декларації про провадження господарської діяльності до Міністерства економіки. Підприємці, які подали такі декларації мають протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану мають отримати відповідні дозвільні документи.