Порядок передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками
Відповідно до ст. 51 Водного кодексу України водні об’єкти надаються у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом у порядку, визначеному земельним законодавством України. Право оренди земельної ділянки під водним об’єктом поширюється на такий водний об’єкт.
Не підлягають передачі у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб водні об'єкти, що:
-використовуються для питних потреб;
-розташовані в межах територій та об'єктів, що перебувають під охороною відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Порядок розроблення та форма паспорта затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Передача в оренду земельних ділянок та водних об’єктів, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів (аукціону).
Для отримання ділянки через аукціон зацікавлена особа може подати клопотання до органу місцевого самоврядування щодо включення водного об'єкта у перелік водних об'єктів, які будуть передаватися в оренду на земельних торгах (не є обов'язковою умовою для включення земельної ділянки в перелік водних об'єктів, які будуть передаватися в оренду на земельних торгах).
Після прийняття рішення ОМС щодо включення водного об'єкта у перелік водних об'єктів, які будуть передаватися в оренду торгах, необхідно взяти участь в земельних торгах.
Ставши переможцем аукціону потрібно підписати протокол про результати земельних торгів, який разом з проєктом землеустрою та паспортом водного об’єкта є підставою для укладання договору оренди землі водного фонду та водного об’єкта.
Після підписання договору оренди необхідно зареєструвати право оренди в ДРРП.
Без аукціону в оренду передаються земельні ділянки державної чи комунальної власності у разі використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів. Наприклад, якщо громадянин вже має дозвіл та ліцензію на розведення риби.
У такому випадку необхідно звернутися із заявою до ОМС в порядку, передбаченому ст.123 Земельного кодексу України.