28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України
День визволення України від нацистських загарбників відзначають у нашій державі щороку 28 жовтня. Сьогодні виповнюється 79 років з моменту остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України. У цей день українці вшановують пам'ять кожного, хто боровся проти нацистських поневолювачів.
Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та Тихоокеанському театрі воєнних дій.
Вигнання нацистських окупантів супроводжувалося вчиненням масових злочинів, які організував сталінський режим і радянські війська з вини його командування. На найнебезпечніших ділянках фронту масово використовувалися «чорносвитники» – поспіхом мобілізоване радянським командуванням місцеве населення, яке кидали у бій непідготовленим, необмундированим та неозброєним. Українські армійські частини радянської армії у 1943-1944 роках використовувалися в боях проти національного підпілля, що означало братовбивчу війну між українцями, які служили у червоній армії та Українській повстанській армії.
За мир українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну – близько 10 мільйонів життів наших земляків. Сьогодні ми знову переживаємо страшну кровопролитну війну, знову боремося з агресором за своє право на існування як окремий народ, що має власну незалежну державу. Як і 79 років тому, український народ став на оборону рідної землі.
Пам’ятаємо всіх, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б’ється за Україну сьогодні!