Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Зі сміттєвого контейнера на полігон – таке розміщення відходів в Україні має коштувати дорого

Дата: 06.10.2023 09:50
Кількість переглядів: 72

На цьому наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у студії телеканалу Рада, розповідаючи про інструменти зменшення потрапляння відходів в українське довкілля. 

Зокрема, йшлося про ініціативу щодо збільшення ставок екологічного податку на захоронення та розміщення відходів. 

“Екоподаток – не новела. Він передбачений Податковим кодексом України та сплачується підприємствами за викиди в атмосферне повітря, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та розміщення відходів. Наразі тривають міжурядові консультації щодо перегляду ставок податку саме щодо  розміщення відходів”, – наголосив Руслан Стрілець. 

За його словами, мета реформи – зменшити кількість відходів, які в необробленому вигляді їдуть на полігони. Тобто ситуація, коли відходи забрали з контейнера, перевезли та висипали на звалищі, має коштувати дорого. Якщо ж відходи належним чином оброблені й на полігон потрапила лише інертна  їх частина – підприємства сплачуватимуть менше. 

За словами Міністра, такий підхід стимулюватиме розвиток сфери переробки в Україні та створення для цього необхідної  інфраструктури. 

“Сьогодні вся країна потребує більше 200 нових сучасних об’єктів управління відходами. За допомогою фінансових стимулів зможемо зробити максимум, щоб у нас вони з’явилися. Маємо вже пілотний проєкт з будівництва відповідних заводів у Київській області”, – розповів Міністр. 

Ще один європейський інструмент зменшення кількості відходів, що потраплять у довкілля – впровадження розширеної відповідальності виробника. 

“РВВ – це підхід, за якого виробник товару в упаковці, наприклад пляшки води, має зробити так, щоб  після використання ця пляшка повернулася до нього і він її переробив. У ЄС для виробників встановлюють певний відсоток переробки, наприклад, скільки  має бути  перероблено таких пляшок за рік. При цьому в деяких країнах такі показники сягають 50% і вище. Саме тому з’являються фандомати, про які знають в ЄС, але поки недостатньо знають в Україні, з’являються інші інструменти. Бо для виробника це дешевше, ніж сплачувати штраф за невиконання цільових показників”, – розповів Руслан Стрілець. 

Як буде працювати РВВ в Україні визначено у законопроєкті «Про упаковку та відходи упаковки». Уряд вже схвалив цей документ та направив до Верховної Ради. 

За словами Міністра, зі схваленням закону та рухаючись європейським шляхом, вже за 3-4 роки виробники в Україні будуть нести реальну відповідальність за відходи упаковки, які вони продукують, продаючи товари українцям.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь