В Україні представили концепцію системи торгівлі квотами на викиди вуглецю
Дослідження містить потенційні умови запуску СТВ
Члени комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської бізнес асоціації презентували дослідження "Концепція побудови системи торгівлі квотами на викиди в Україні. Шлях до сталого розвитку, крок до ЄС".
Дослідження покликано розпочати суспільний діалог щодо створення ринку торгівлі парниковими квотами в Україні, повідомляє ЄБА.
Фахівці дослідили міжнародні практики торгівлі квотами на викиди (СТВ) та можливість їхнього застосування в Україні. Дослідження містить детальний огляд еволюції ринку торгівлі квотами в ЄС (EU ETS), його переваги над вуглецевим податком, а також розбір основних елементі, зокрема:
- сферу охоплення;
- учасників ринку та адміністрування;
- механізм проведення аукціону;
- розподіл безкоштовних квот;
- використання коштів від продажу квот тощо.
“СТВ в ЄС створювався державою, у першу чергу, для декарбонізації промисловості, тобто для бізнесу і за його безпосередньої участі. Спільні консультації та поступові реформи допомогли збудувати цей ринок та водночас залишити його відкритим до подальших трансформацій, які тривають і досі”, – зазначили в ЄБА.
Дослідники проаналізували, як можна впровадити в Україні кожний структурний елемент СТВ, щоб скорочення викидів відбувалось економічно ефективним способом. Дослідження містить потенційні умови запуску СТВ, зокрема:
- етапність;
- масштаби охоплення;
- встановлення верхнього ліміту викидів;
- розподіл квот;
- систему управління;
- термін дії квот;
- таргетування цін на викиди СО2;
- ринкові інтервенції;
- цільове використання надходжень від продажу квот.
“Ми переконані, що представлені у дослідженні напрацювання стануть у пригоді державним органам, експертній спільноті, а також бізнесу на шляху до інтеграції в європейський та міжнародні ринки”, – наголосили в ЄБА.