Сором за перебування у безпеці, провина за радість, порушення сну, перепади настрою, безпорадність, злість, знецінення власного досвіду — це все складові синдрому вцілілого. Він формується, коли людина стає свідком смерті інших у небезпечній ситуації
За результатами дослідження, опублікованого в Journal of Loss and Trauma, виявлено, що 90% пацієнтів клініки травматичного стресу відчувають провину за те, що вижили у ситуації, тоді як інші померли.
Чи можна допомогти людині із синдромом уцілілого самостійно? Так, і найбільш дієві способи — це слова підтримки, піклування і турбота близьких. Як підібрати правильні слова, радить психологиня Тетяна Єрмолаєва.
Повну розмову з нею шукайте на YouTube-каналі ГО Безбар'єрність https://www.youtube.com/watch?v=fvhkYoiGO7I
Розроблення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? координує Міністерство охорони здоров'я України. Всесвітня організація охорони здоров’я — експертний партнер, виконавчий партнер — громадська організація Безбар'єрність. Майданчиком для розроблення та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України.
Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
#тияк