Загроза підриву ЗАЕС: до яких наслідків призведе вибух та кого зачепить радіаційна хмара
У разі ж найгіршого сценарію – вибуху на ЗАЕС – найбільша небезпека буде в 50-кілометровій зоні навколо станції. Проте і за 100 км від епіцентру можливого вибуху також буде значне забруднення, про що попередили в Держагенції з управління зоною відчуження.
До 50-кілометрової зони на Запоріжжі входять: Кам'янка-Дніпровська, Кушугум, Малокатеринівка, Балабине, Балки, Василівка, Велика та Мала Білозерки, Дніпрорудне, Михайлівка.
На Дніпропетровщині: Нікополь, Марганець, Покровське, Червоногригорівка, Грушівка, Томаківка, Покров.
Енергетики, рятувальники, поліція та медики в зоні 200 км навколо ЗАЕС вже створюють спеціальні штаби. А всіх, хто в разі небезпеки захочуть виїхати з цієї зони, – обіцяють забезпечити транспортом.
Якщо росіяни наважаться на чергову рукотворну техногенну катастрофу в Україні, далі все залежатиме від погоди, зокрема вітру.
Якщо вітер буде в західному напрямку, то радіація цілком може досягти європейських держав. А у східному – цілком зачепити саму Росію.
Тим часом американські сенатори від обох партій уже внесли резолюцію, що будь-яке використання Росією чи Білоруссю тактичної ядерної зброї або удар по ядерному об'єкту НАТО розглядатиме як напад на себе, бо радіацію понесе на країни Альянсу. І почне діяти згідно зі своїм правом на захист.