Правила кібербезпеки для дітей (безпечний інтернет)
1. Зберігай у таємниці персональні дані (ім’я, прізвище, адресу, дату народження, номер школи, номер банківської карти батьків чи документів). Безпечним є лише з'єднання по протоколу https, зі значком у вигляді зеленого замочку.
2. Зберігай анонімність. Для створення сторінок у соціальних мережах вигадуй nickname, уникай публікацій фото місць де ти часто буваєш.
3. Не спілкуйся з незнайомцями. Якщо ти в мережі став жертвою буллінгу, шантажу чи вимагання твоїх особистих даних (інформації чи фото) або даних батьків - ігноруй такі повідомлення та звертайся за допомогою до дорослого, якому довіряєш. Відкритий доступ до твоєї сторінки можуть мати лише близькі люди, яких ти знаєш в реальному житті.
4. Сигнали небезпеки:
ви не знайомі у реальному житті
твій віртуальний «друг» доросліший за тебе
у нього мало друзів
він просить тебе надіслати інформацію про себе
5. Пам'ятай, якщо ти не хочеш, щоб твої фото стали надбанням громадськості, не можна викладати їх в інтернет і відправляти комусь з його допомогою. Взагалі. Навіть месенджери «вміють» копіювати листування в «облако», так що ти можеш втратити контроль над своїми знімками.
6. Не повідомляй у мережі своє місцезнаходження. Вимкни в налаштуваннях камери геомітки, щоб тебе не могли відстежити зловмисники.
7. Зберігай уважність в онлайн-іграх, не дозволяй маніпулювати собою, не виконуй завдання, що можуть нести загрозу твоєму життю. Цінність твого життя важливіша ніж членство та успіх у віртуальній команді.
8. Не користуйся сервісами, які зберігають паролі. Твій пароль - це інформація, яку мають право знати лише твої батьки, він повинен бути складним та унікальним.
9. Здійснюй інтернет-покупки лише під контролем батьків, так ти зможеш убезпечити себе від фінансових втрат.
10. Дотримуйся етикету та не роби в мережі того, чого б не став робити в реальному житті. Межа між реальним і віртуальним світом тонка.