ООН розробить програму з залучення інвестицій для українських лісів

Дата: 28.04.2023 13:07

Програма допомоги передбачатиме відновлення зруйнованих війною об’єктів

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) працює над розробкою програми, яка сприятиме залученню коштів для відновлення українського лісівництва. Програма корелюватиметься з Державною стратегією управління лісами України до 2035 року.

Про це йшлося під час робочої зустрічі першого заступника Міністра Олександра Краснолуцького з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Серед іншого Програма допомоги включатиме питання:

• відновлення об’єктів, які були пошкоджені внаслідок збройної агресії рф;
  • допомога в оцінці збитків та втрат внаслідок війни;
  • сприяння розробці плану дій з реалізації державної стратегії розвитку лісового господарства;
  • удосконалення електронного обліку деревини та удосконалення лісовпорядкування;
  • адаптація українського законодавства до законодавства ЄС у галузі лісового господарства;
  • мультифункціональне використання лісів та відображення його у матеріалах лісовпорядкування тощо.

Під час зустрічі також йшлося про допомогу Україні в розмінуванні деокупованої території та відновленні знищених зелених насаджень.

«Ми будемо вдячні ФАО за формування єдиного міжнародного підходу, який можна буде надалі використовувати для відновлення в Україні лісових ресурсів, знищених війною», – резюмував Олександр Краснолуцький.