Шмигаль назвав ВДЕ та енергоефективність одними з основ реформи енергосектору

Дата: 24.04.2023 10:02

Реформа також передбачає заохочення українців до встановлення сонячних панелей разом з індивідуальними установками зберігання енергії

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав сім основних завдань комплексної реформи енергетичного сектору.

Серед них розвиток “зеленої” генерації та енергоефективність, повідомляє Кабінет міністрів України у Facebook.

Зазначається, що першим завданням є відновлення енергосистеми після масштабних руйнувань внаслідок російських терористичних атак.

Другим завданням Шмигаль назвав децентралізацію енергосистеми, що передбачає:

- розвиток малої генерації;

- збільшення газотурбінних та газопоршневих установок, які можна швидко розгорнути;

- впровадження установок зберігання енергії, що накопичують її;

- заохочення українців до встановлення сонячних панелей разом із індивідуальними установками зберігання енергії.

Шмигаль наголосив, що третє завдання – інтеграція з ЄС –  має колосальний потенціал у сфері експорту-імпорту електроенергії з країнами ЄС.

Також премʼєр-міністр наголосив на важливості розвитку “зеленої” генерації (4 завдання) та видобутку українського газу (5 завдання).

Він підкреслив, що шостим завданням є енергоефективність.

“Зниження енергоспоживання житла, громадських будівель і загалом в усій країні. Ключове завдання — термомодернізація. KPI [ключовий показник ефективності], який ставимо відповідальним командам вже зараз – це вийти на рівень 1,5 тисячі багатоквартирних будинків та тисяча громадських будівель кожного року”, – розповів Шмигаль.

Зазначається, що сьомим завданням для України прем’єр-міністр назвав нафтопереробку та нафтотранспортування.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 14 березня затвердив План пріоритетних дій уряду на 2023 рік, одним з ключових завдань якого є енергетична безпека.