Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт №8410 “Про оцінку впливу на довкілля”
Документ містить низку позитивних та негативних норм
Верховна Рада України прийняла за основу у першому читанні урядовий законопроєкт №8410 "Про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".
Відповідне рішення підтримали 253 народних депутатів, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Він підкреслив, що документ вдосконалить норми чинного законодавства, а також цифровізує дозвілєву процедуру. Окрім того, законопроєкт скорочує строки процедури ОВД та зменшує дискреційні повноваження органу при прийнятті рішень.
Мельничук додав, що прийняття акта забезпечить:
- обґрунтованість рішень щодо планованої діяльності;
- врахування інтересів зацікавленої громадськості;
- гарантування права на безпечне навколишнє середовище.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, скорочення тривалості процедури не порушує Директиви ЄС з ОВД та Орхуську конвенцію та ніяким чином не вплине на якість її проведення. Наразі бізнесу потрібно близько 216 днів на всі етапи процедури, однак після прийняття законопроєкту вона триватиме до 67 днів.
Він додав, що оновлена процедура ОВД набуде зручнішого формату для усіх суб’єктів її проведення, але при цьому не втратить жодного елемента.
Стрілець підкреслив, що документ сприятиме євроінтеграції України, одночасно помʼякшуючи тиск на бізнес.
В пресслужбі Міндовкілля також наголосили, що документ закладає підґрунтя для повоєнної відбудови України та розвитку бізнесу, враховуючи довкіллєву складову.
Зазначається, що законопроєкт також забезпечить більш ефективне і адресне інформування громадськості про початок процедури, можливість онлайн підписатися на обрані справи та відстежувати перебіг їх розгляду. Кожен українець чи громадська організація зможе підписатися на отримання сповіщень з реєстру ОВД та оперативно дізнаватися про кожен новий доданий у процедурі документ.
Як відомо, законопроєкт покликаний вирішити проблеми процедури ОВД, які виявили за пʼять років її реалізації. Проте, у документі не враховані зауваження та пропозиції громадськості, а також не опрацьована низка негативних норм.