Як постійний потік новин впливає на психіку?
Що таке інформаційна гігієна? Як і чому її важливо дотримуватись у наш час?
Про це у прямому ефірі на сторінці Безбар'єрність розповіла психологиня, заступниця директора з психологічного напрямку Центр психічного здоров'я та реабілітації «Лісова поляна» МОЗ України Тетяна Сіренко.
Коли ми дивимось емоційні відео чи читаємо такі ж історії, це так само впливає і викликає такий самий стрес, який виник би, якби ми були свідком цих подій в реальному житті. Тому перш ніж читати і переглядати інформацію, яка може бути чутливою, добре подумайте, чи готові ви пережити стрес.
Інформаційна гігієна – це коли людина фільтрує джерела, з яких вона бере інформацію. Обирає більш авторитетні, які дають перевірені дані і не хайпують даремно. Читає новини не з десятків джерел і каналів, а обирає їх певну, обмежену кількість.
«Я би радила не відмовлятися повністю від новин, адже ми всі залежимо від них. В новинах нам повідомляють про певні зміни якихось правил. Про виклики, які виникають. Нас попереджають про можливі загрози, що дає нам можливість підготуватися. Тому новини – це важливо, але варто обмежувати для себе час їх читання», - пояснює Тетяна Сіренко.
За словами психологині, це і буде інформаційною гігієною.
«Тобто, фільтруємо джерела і обмежуємо час. Наприклад, читати новини тільки зранку або зранку і ввечері. Хоча людям, які мають проблеми із сном, ввечері краще відмовитися від читання і перегляду новин», - додала фахівчиня.
Нагадаємо, цикл прямих ефірів на сторінці ГО «Безбар'єрність» відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська.
Більше порад із самопідтримки та турботи про інших – за посиланням: bf.in.ua/turbota