Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

Законопроект про компенсацію за зруйноване житло змінили до невпізнанності: постраждалим залишають лише один варіант

Дата: 15.02.2023 17:14
Кількість переглядів: 147

Перед другим читанням у Верховній Раді законопроект про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій спричинених військовою агресією Російської Федерації зазнав кардинальних змін, внаслідок яких передбачені схеми компенсації, які будуть вигідні девелоперам, але аж ніяк не постраждалим чи навіть державі, вказує проектний менеджер Transparency International Ukraine Володимир Даценко. 

Експерт зазначає, що спочатку в законопроєкті №7198 передбачалося два цілком логічні способи компенсації – гроші або відбудоване житло взамін зруйнованого. Однак згідно з новою редакцією варіанти компенсації змінились кардинально.

 

Відповідно до змін:

- власники зруйнованих квартир отримають цифрові житлові сертифікати.

- власники зруйнованих приватних садиб отримають вибір – сертифікати або кошти на спецрахунок для будівництва нового будинку на місці зруйнованого.

- для власників пошкоджених будинків (тобто тих, які підлягають ремонту) орган місцевого самоврядування має знайти підрядника, який виконає ремонтні роботи, і заплатити цьому підряднику

- ті, хто уже відремонтував своє пошкоджене житло, не отримають нічого.

 

Водночас використати сертифікат можна лише впродовж п’яти років з дня його видачі, а придбане за його рахунок житло не можна продати чи подарувати протягом 5 років.

 

Експерт наголошує, що згідно із такими змінами у громадян немає можливості вибору способу компенсації або можливості вільно розпоряджатися компенсацією.

 

«Не враховуються потреби внутрішньо переміщених громадян, які уже придбали житловий об’єкт, і які потребують поліпшення придбаного об’єкту, а не купівлі нового. Не враховуються потреби громадян, чиє житло було пошкоджено, але відремонтовано за власний кошт до моменту подачі заяви. Не враховуються інтереси громадян, які виїхали з України та не планують повертатися до завершення війни (для них відбудоване житло після війни було б кращим варіантом, ніж житловий сертифікат, який треба використати якнайшвидше)», – наголошує він.

 

При цьому навіть ті, хто отримає сертифікат, можуть лише придбати житло, а от робити в ньому ремонт, який іноді не менш витратний, мусітимуть уже власними силами.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь