Урядовці зі 100 країн світу домовились створити Міжнародну платформу щодо вирішення кліматичних питань
Урядовці зі 100 країн світу домовились створити Міжнародну платформу щодо вирішення кліматичних питань. Таке рішення було схвалене на Інклюзивному форумі щодо підходів до питання зменшення викидів вуглецю (IFCMA), який проходив у гібридному форматі у місті Париж.
На події були присутні близько 500 високопоставлених урядовців, які представляли близько 100 країн з усього світу, за винятком росії та білорусі. Від України участь у заході взяли заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький та директор Департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню Вікторія Киреєва.
Метою новоствореної платформи є спільне вирішення викликів, з якими стикаються уряди у прискоренні переходу до низьковуглецевих технологій, а також роль, яку може відіграти IFCMA у підтримці покращених даних та інформації.
Варто зазначити, що станом на 30 січня 2023 року 133 країни світу, що представляють близько 91% світового ВВП і охоплюють близько 83% глобальних викидів, схвалили цілі щодо нульового чистого викиду вуглецю. Відповідно до принципів багатосторонньої архітектури кліматичної політики, викладеної в Паризькій угоді, країни використовують або планують використовувати широкий набір політик щодо скорочення викидів.
Нагадаємо, що у 2021 році Уряд України схвалив оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди, у плані з реалізації якого будуть визначені необхідні ключові заходи зі скорочення викидів парникових газів.
Очікується, що співпраця різних країн сприятиме посиленню світових зусиль зі скорочення викидів у всьому світі за рахунок кращого обміну даними та інформацією, обміну досвідом на основі фактичних даних та інклюзивного багатостороннього діалогу.