Чи може сільська рада приймати рішення про скасування дії довідок ВПО?
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, ВПО зобов’язана повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.
Пунктом 9 “Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509, визначено, що в разі зміни фактичного місця проживання/перебування заявник звертається за видачею довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Повноваження в цій частині для уповноважених осіб територіальних громад/ЦНАП Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” та постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” не передбачені.
Враховуючи зазначене, чинним законодавство не передбачено порядку скасування дії довідок ВПО органами місцевого самоврядування.
Із питань скасування дії довідок ВПО рекомендовано звертатися до уповноваженого органу з відповідною відомою інформацією (наприклад про те, що ВПО змінила місце фактичного проживання), оскільки саме уповноважені органи мають право доступу в частині скасування дії довідок до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.