Як поєднати щеплення підлітків від COVID-19 з іншими щепленнями?

Дата: 11.11.2022 19:00

Слід дотримуватися 14-денного інтервалу між вакцинацію проти COVID-19 та щепленнями проти інших хвороб, крім щеплень від грипу, які можна робити одночасно в різні руки або з будь-яким часовим проміжком.

Проте, якщо є така необхідність, наприклад людина виїжджає за кордон, то щеплення від інших інфекцій та щеплення від ковіду можна робити одночасно. Це дозволено наказом Міністерства охорони здоров’я № 1067 від 20 червня 2022 р.
Практика одночасного введення вакцин від кількох хвороб є безпечною та не може «перевантажити» імунну систему. Якщо цього вимагають обставини, це дозволено як в Україні, так і у світі.
Також у будь-який час можна робити екстрену вакцинацію, незалежно від того, коли було щеплення від COVID-19.
Пам’ятайте, що не треба відкладати вакцинацію за календарем щеплень через хвилю коронавірусу. У 14 років підлітки мають отримати чергову дозу вакцини від поліомієліту, а в 16 років – від дифтерії та правця. Якщо ваші діти пропустили ці щеплення, їх потрібно надолужити якомога швидше.