Впровадження електронного нотаріату в Україні – Нота – стартувало

Дата: 03.11.2022 08:00

Перший етап проєкту – нотаріальні документи з QR-кодом, автентичність яких можна перевірити за допомогою QR-сканера у застосунку Дія.

Наразі з QR-кодом нотаріуси можуть формувати такі документи, як:

довіреність;

договір оренди транспортних засобів;

заява, на якій засвідчується справжність підпису.

Формувати нотаріальні документи з QR-кодом поки що можуть лише нотаріуси міста Київ та при наявності такої технічної можливості в умовах воєнного стану. Згодом до системи долучаться нотаріуси з усієї України.

Раніше на перевірку документів потрібно було витратити близько 2 днів. Зараз — кілька хвилин

?QR-код – це додатковий надійний захист документа від підробок:

по-перше, електронні копії нотаріальних документів з QR-кодом зберігаються в системі е-нотаріату, і внести зміни в текст нотаріального документа після завантаження його в систему – неможливо;

по-друге, формування документа з QR-кодом відбувається виключно за допомогою Єдиної державної системи е-нотаріату нотаріусами, що здійснюють нотаріальну діяльність.

Деталі – на сайті: https://bit.ly/3h2fSmO

Проєкт реалізовано Міністерством юстиції України спільно з Міністерство цифрової трансформації України за участю Нотаріальна палата України.