Як підтвердити свій страховий стаж для призначення пенсії, якщо трудова книжка втрачена

Дата: 01.11.2022 08:00

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній” від 12 серпня 1993 року № 637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

У разі коли документи про стаж роботи не збереглися, підтвердження стажу роботи здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Для підтвердження стажу роботи приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (форма ОК-5), (а це вже 23 роки стажу (період з 1998 по повний 2021)), а також виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій; довідки; виписки із наказів; особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Для підтвердження військової служби, служби цивільного захисту, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах, Держспецзв’язку приймаються: військові квитки; довідки відомств, в яких проходилась служба; довідки архівних і військово-лікувальних установ.

Навчання за денною формою здобуття освіти у закладах освіти, яке зараховується до страхового стажу до 2004 року, підтверджується: дипломами; посвідченнями; свідоцтвами; довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

Час догляду за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, встановлюється на підставі:

- інформації про отримання допомоги, компенсації за догляд за такою особою від органів соціального захисту населення, або акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду, який складається органами ПФУ;

- документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для осіб з інвалідністю I групи і дітей з інвалідністю, це: виписка із акта огляду МСЕК, медичні висновки та інші документи) і вік (осіб похилого віку і дітей з інвалідністю, це: свідоцтво про народження, паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу).

Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми (до 3-х років) встановлюється:

- до 01.01.2004 року - на підставі свідоцтва про народження дитини;

- з 01.01.2004 по 31.12.2004 — на підставі документу про отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- з 01.01.2005 — за даними персоніфікованого обліку.