В Україні провели масштабне дослідження психологічного стану українців під час війни, а також їхньої готовності звертатися по допомогу до фахівців
71% опитаних відчували останнім часом стрес або сильну знервованість. Половина опитаних відчувають тривожність і напругу. Причому найбільша частка тих, хто останнім часом відчуває стрес або сильну знервованість, – серед жінок та людей віком 25-34.
49%опитаних вважають, що психологічна допомога – це лише для психічно хворих людеи?. І лише 2% респондентів консультуються з фахівцем – психологом, психотерапевтом, сімейним лікарем чи терапевтом.
Понад 80% українців ніколи в житті не зверталися до психолога.
За даними МОЗ з початку повномасштабної війни росії проти України 650 тисяч людей звернулися до психологів і психіатрів в системі охорони здоров?я й отримали психологічну допомогу.
Детально ознайомитися з дослідженням можна за посиланнями:
https://bit.ly/3DCrrdc (скорочена версія)
https://bit.ly/3DFa9wd (повна версія)
Дослідження проводилось компанією «Gradus»
МОХ нагадує:
Олена Зеленська ініціювала створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Серед її цілей – сформувати культуру піклування про психічне здоров'я, навчити українців технікам самодопомоги, а також створити систему з якісними та доступними послугами із психічного здоров'я.