До уваги мешканців Гірської громади!
Гірська міська військово-цивільна адміністрація надає перелік захисних споруд цивільного захисту в Гірській міській територіальній громаді:
1. м. Гірське, вул. Гагаріна, 3а – хірургічне відділення Гірської багатопрофільної лікарні.
2. м. Гірське, вул. Дружби, 1а – адмінбудівля виробничого управління ЖКГ.
3. м. Гірське, вул. Дружби, 7 – житловий будинок.
4. м. Гірське, вул. Дружби, 4 – житловий будинок.
5. м. Гірське, вул. Куйбишева, 21 – відокремлений підрозділ шахта «Гірська» державного підприємства «Первомайськвугілля».
6. м. Золоте, кв. Сонячний, 11 – КП «Услуга».
7. м. Золоте-1, вул. Молодіжна, 31 – Золотівський профільний ліцей.
8. м. Золоте-1, кв. Сонячний, 12 – Золотівська багатопрофільна гімназія.
9. м. Золоте-3, вул. Ушакова, 19 – відокремлений підрозділ шахта «Золоте» державного підприємства «Первомайськвугілля».
10. смт. Нижнє-1, вул. Ілліча, 9 – КП «Попаснянський районний водоканал».
11. смт. Тошківка-1, вул. Челюскіна, 3В – відокремлений підрозділ шахта «Тошківська» державного підприємства «Первомайськвугілля».
Для укриття населення Гірської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підвальні приміщення житлових будинків та інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники зазначених споруд, у разі необхідності, забезпечать вільний доступ для укриття.
Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями, засобами масової інформації. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.
Після подачі звукових сигналів передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію. Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територія, яка потрапляє в осередки ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.
Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:
• повідомити про отриману інформацію сусідів;
• привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);
• постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас води, їжі та інше;
• провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;
• уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення) де можна укритися.