Гірська міська військова адміністрація
Луганська область, Сєвєродонецький район

"Безбар'єрність - це..."

Дата: 22.11.2021 11:14
Кількість переглядів: 461

За ініціативи Першої леді України Олени Зеленської розпочалося впровадження Нацстратегії безбар’єрності. Відповідні обласні плани зі створення доступного простору розробляються у кожному регіоні.

Безбар’єрність - це, перш за все, філософія суспільства без обмежень, в якому ми створюємо можливості для людей в тих сферах, де вони відчувають певні бар’єри: освітній, сфері зайнятості, доступу до інформації тощо. Також, відкриваючи нову локацію або створюючи послугу, ми маємо робити їх одразу доступними та зручними для всіх незалежно від фізичних особливостей.

У суспільній свідомості безбар'єрність асоціюється з подоланням фізичних перепон. Звичайно, потреби людей з інвалідністю — один із важливих фокусів, однак поняття "безбар'єрність" є набагато ширшим і стосується без перебільшення кожного українця.

Наприклад, літні люди, які мають бар'єр у володінні цифровими навичками, не можуть взагалі отримати доступ до інформації та послуг онлайн якщо немає альтернативи. Або молоді люди, які не можуть влаштуватися на першу роботу за фахом, адже у більшості вакансій бар'єром є наявність досвіду. Або ж батьки маленьких дітей — не всі про це замислюються, але це маломобільна група населення.

Завдяки Першій леді поняття безбар’єрності отримало сучасне прочитання та увійшло в порядок денний повсякденного життя кожної людини. Створення безбар'єрного простору проводиться з метою реалізації таких базових цінностей як гідність, дотримання прав людини, толерантність, універсальний простір та справді доступне середовище для всіх громадян без виключення. На рівні держави затверджено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору.

З проблемами доступності щодня стикаються майже всі. Це і похилі люди, і батьки з дітьми, і люди на візках, і молодь. Соціологічні опитування показали, що 58% громадян турбує питання вільного пересування, 56% - можливості для самовираження, а 38% - питання доступу до освіти. Також більшість громадян переконані, що питаннями створення безбар’єрного простору мають опікуватися, в першу чергу, органи місцевого самоврядування.

Нацстратегія безбар’єрності ґрунтується на 6 основоположних принципах та включає в себе понад 250 ініціатив із розбудови доступного простору, які реалізовуватимуть в наступні роки. Ці заходи реалізовуватимуться у напрямках: соціальна, освітня, економічна, інформаційні, фізична та цифрова безбар’єрність.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь