ВІДПОВІДАЛЬНІ ОСОБИ ТА КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ, У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ НАСИЛЛЯ. КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Дата: 10.11.2022 09:36

Координатор з питань здійснення заходів у сферах запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Гірській територіальній громаді:

- Інна Петрівна ДЕМІДЕНКО, заступник керівника Гірської міської військово-цивільної адміністрації із соціальних питань.

- Наталія Володимирівна СТЕПАНЕНКО, начальнинк відділу соціального захисту населення Гірської міської військово-цивільної адміністрації.

Відповідальний працівник у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі :

- Кушнір Юлія Григорівна, контактний телефон: +380933575393.

1. Здійснює прийом та реєстрацію заяв і повідомлень про вчинення насильства.
  2. Координує заходи реагування на факти вчинення насильств.
  3. Організовує надання допомоги і захисту постраждалим особам.
  4. Організовує роботу з кривдниками.

Розпорядження керівника Гірської міської військово-цивільної адміністрації від 16 липня 2021 року №222 "Про створення Координаційної ради Гірської міської територіальної громади з питань сім’ї, тендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми, впровадження резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та затвердження Положення про неї"

КУДИ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ У РАЗІ ВЧИНЕННЯ ПРОТИ ТЕБЕ НАСИЛЬСТВА:

Основні номери:

• 102 – Національна поліція України;
  • 103 – швидка медична допомога;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
  • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
  • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.

Важливо: оскільки, перебуваючи в одному приміщенні з кривдником, жертва домашнього насилля, не завжди має можливість розповісти про насильство телефоном (це також особливо актуально під час карантину), вона може скористатися чат-ботами МВС України #ДійПротиНасильства у месенджерах:

Телеграм: https://t.me/police_helpbot

Вайбер: https://tinyurl.com/y8rgatt9

Зокрема, чат-бот може допомогти людині викликати служби допомоги (поліцію і швидку), переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі; надати контакти інших служб допомоги, а також роз’яснити, що таке домашнє насильство та як йому протидіяти.